Fortnite GeForce Now’a Geldi! Fortnite GeForce Now’a Geldi!
Fortnite GeForce Now’a Geldi!

Fortnite Pubg ile başlayan Battle Royale furyasının hemen başlarında çıkmış ve pek çok oyuncunun aşina olduğu bir oyun. Tam da bu yüzden oyun dünyasındaki önemli gelişmeler genellikle Epic Games‘in popüler çocuğunu da ilgilendiriyor. Bunlardan birisi de piyasaya bomba gibi düşmüş Nvidia GeForce Now. Uzun süredir devam eden kapalı betanın sonuçlanmasıyla Fortnite resmi olarak GeForce Now kapalı betasından çıktıklarını duyurdu. Böylelikle Nvidia’nın sunduğu buluttan yayın ile uzaktan kontrol yani “streaming” servisine sahip olan tüm kullanıcıların erişebileceği oyunlara Fortnite da katılmış oldu.

GeForce Now’dan yararlanabilmek için platformda bir hesaba sahip olmanız ve bir ödeme planına geçmiş halde bulunmanız gerekiyor. Ancak belirtmekte fayda var ki edinilebilecek 3 plandan birisi “bedava” plan. Her ne kadar oturum süresi 1 saat ile sınırlı da olsa servise dair bir fikir edinmek için son derece iyi bir fırsat olan bu planda sıra beklemeyi dert etmiyorsanız süre kısıtlaması haricinde bir engel bulunmuyor.

Ek olarak, Microsoft’un “streaming” servisi olan Xbox Cloud Gaming Fortnite’a erişimi zaman kısıtlaması olmadan bedava sağlamayı vaadediyor. Ancak, Android cihazlar üzerinden Xbox Cloud Gaming ile Fortnite oynamayı planlayan kullanıcılar ne yazık ki bunu web tarayıcısı üzerinden, özel bir programı olmadan yapmak zorunda. Öte yandan GeForce Now kullanıcıları Android cihazlar üzerinden kendi uygulaması ile oyuna giriş yapabilecek.

Fortnite oynamak için Geforce Now’ı tercih etmenizi sağlayacak bir başka husus ise gerekli ödeme planını kullandığınız durumda 120 Fps gibi son derece etkileyici bir performansı size sunması. Tabii ki bu durum sadece 120Hz yenileme hızına sahip cihazlarda destekleniyor. Bu özellikle oyunculuk için tasarlanmış Smart Phone’lar için oldukça iyi bir haber.

2020 yılında Epic Games ve Apple arasında çıkan ve hukuki yaptırımla sonuçlanan finansal çekişme sonrası oyunun hem Apple Store hem de Google Play Store’dan kaldırıldığını hatırlayalım. 500.000 kişinin katılım gösterdiği kapalı betanın bitişi ile “streaming” servislerinde arz-ı endam eyleyecek Fortnite’ı bu sayede mobil cihazlarda bir kez daha görüyor olacağız.