FRP Evreninin Haber Kaynağı FRPNET 18 yaşında FRP Evreninin Haber Kaynağı FRPNET 18 yaşında
(Haber Bülteni) Fantastik kurgu ve FRP’nin Türkiye’deki gelişimini hızlandırmak ve insanların bu hayal dünyasının içine rahatça girebilmesine olanak sağlayan FRPNET, bugün 18 yaşında. mIRC... FRP Evreninin Haber Kaynağı FRPNET 18 yaşında

(Haber Bülteni)

Fantastik kurgu ve FRP’nin Türkiye’deki gelişimini hızlandırmak ve insanların bu hayal dünyasının içine rahatça girebilmesine olanak sağlayan FRPNET, bugün 18 yaşında.

mIRC kanalı olarak başlayan macerasını web sitesine taşıyan FRPNET, 2000’li yıllarda forum kültürünün en önemli parçalarından biri haline gelmeyi başardı. Sosyal medya kullanımının artması ve forum kültürü etkinliğinin zayıflamasıyla “Fantastik Yaşam Portalı”na dönüşen FRPNET, artık her kesime her platforma hitap edebilecek bir yapıya sahip. FRPNET’te artık fantastik diyarlar hakkında birçok bilginin bulunabilmesinin ötesinde, bilgilendirici yazılar, site yazarlarından makaleler, tanınmış kişilerle röportajlar ve özel incelemeler de mevcut.

Monster Notebook’ta Head of Gaming görevini de yürüten FRPNET Kurucusu Kayra Keri Küpçü; Web 2.0 ile birçok köklü web sitesinin kaybolduğunu, ancak FRPNET’in kabuk değiştirmeyi bilip, tam 18 yıldır ayakta kalmayı başardıklarını belirtti. Sözlerin şöyle devam etti: “18 yıldır çeşit çeşit diyarlardan, sinemalardan, romanlardan topladığımız haberlere, makalelere ve inceleme yazılarına yer vererek fantastik evrenine imkanlarımız dahilinde katkı sağladık. Hep daha fazlasına ulaşmaya çalışırken kalitemizden de hiç ödün vermemeye gayret ettik. 2020 yılı, evlere kapandığımız ve yeni fikirlere açık olduğumuz bir dönem oldu.  Pandemi nedeniyle Youtube ve Twitch yayınlarına biraz daha fazla önem vermeye çalışırken en büyük değişimiyse logomuzda yaptık. Bizimle özdeşleşmiş ‘Ejderha Pençesi Altında D20’ gitti yerini sadece ‘D20’ aldı. Pandemi de dahil olmak üzere varlığımızı sürdürmeyi başardığımız 18 yıl boyunca takipçilerimizin desteğine ne kadar teşekkür etsek az”Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.