Game of Thrones’un Olenna Tyrell’i hayatını kaybetti Game of Thrones’un Olenna Tyrell’i hayatını kaybetti
Game of Thrones, James Bond, ve Avengers’daki rolleri ile tanınan İngiliz aktris Diana Rigg 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Tam olarak ölüm nedeni bilinmese de... Game of Thrones’un Olenna Tyrell’i hayatını kaybetti

Game of Thrones, James Bond, ve Avengers’daki rolleri ile tanınan İngiliz aktris Diana Rigg 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Tam olarak ölüm nedeni bilinmese de kaybı, aile yakınları kadar sevenlerini de üzdü.

Emmy için bir kaç kez aday gösterilen oyuncu hayat verdiği Olenna Tyrell (Game of Thrones), Tracy Di Vicenzo (Kraliçenin Hizmetinde), ve Emma Peel ( Avengers) karakterleri ile daima hatırlanacak.

60’lı yıllarda Emmy’e aday gösterildikten sonra Bafta Ödülünü kazanmıştı. Rigg, 1975’te In This House of Brede’teki rolü ile ve 2002’de Victoria & Albert rolü ile tekrar Emmy’e aday gösterilmişti. 1997’de ise Rebecca’daki Mrs. Danvers rolü ile Emmy’i evine götürmeyi başardı. Ünlü oyuncu aynı zamanda Broadway’de Abelard ve Heloise, The Misanthrope, ve Medea’nın da aralarında olduğu sayısız projede yer aldı.

En son projeleri arasında ise Victoria, All Creatures Great and Small ve The Snail and the Whale bulunuyor. Yine son olarak yapım aşamasında olan iki projesi : Last Night in Soho and Black Narcissus tamamlanamadı.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.