Gamerlar, İstanbul Metrosu’nda  ROG ile Oyuna Devam Etti Gamerlar, İstanbul Metrosu’nda  ROG ile Oyuna Devam Etti
(Haber Bülteni) ASUS, 21 Mart gecesi İstanbul Şişhane Metrosunda “ROG ile Oyuna Devam” ismiyle unutulmaz bir oyun turnuvasına ev sahipliği yaptı. Hareket halindeki metronun... Gamerlar, İstanbul Metrosu’nda  ROG ile Oyuna Devam Etti

(Haber Bülteni)

ASUS, 21 Mart gecesi İstanbul Şişhane Metrosunda “ROG ile Oyuna Devam” ismiyle unutulmaz bir oyun turnuvasına ev sahipliği yaptı. Hareket halindeki metronun vagonlarında gerçekleşen etkinlikte, oyun tutkunları ROG dizüstü bilgisayarlarla Counter-Strike:Global Offensive (CS:GO) oynayarak rekabetin sınırlarını zorladı. Etkinliğe, Türkiye’nin en çok takip edilen gamerları Pintipanda, Enis Kirazoğlu, Easter Gamers TV, 10000 days, Ubeka, Stratera, Karahan, Noel Dayı ve Boğaziçi, Beykent, Bilgi ve Bahçeşehir Üniversitelerinin E-spor öğrencileri katılım sağladı. Gece 00:00’da başlayan turnuva, sabaha karşı düzenlenen parti ile sona erdi.

Metronun içinde ASUS’a özel sistem kurulurak gerçekleşen E-spor turnuvası eğlenceli anlara sahne oldu. Aksiyonun tavan yaptığı turnuvada yarışmacılar üstün özellikli ROG Strix Scar 17 G733ZX ile rakiplerine meydan okudu. Strix Scar 17’nin güçlü özelliklerle donatılan yeni versiyonu, sunduğu gerçekçi oyun deneyimiyle oyunseverler tarafından inanılmaz bulundu. Rekabette herkesi mağlup ederek ASUS TUF Gaming F15 oyun bilgisayarını kazanan isim Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Onur Ekin Aydın oldu.

Turnuva, ünlü oyuncu 10000days’in Twitch kanalından, Karahan co-hostluğunda canlı olarak da takip edildi. Yüzlerce kişinin online olarak rekabetin parçası olduğu turnuvada, sorulara doğru ve en yaratıcı yanıt vererek en fazla puanı toplayan bir kişi de ROG Flow Z13 kazandı. Etkinliği online olarak takip eden diğer katılımcılar ise Game Pass kazanma şansı yakaladı.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.