Kategoriler

Gamescom 2020’de Salgından Etkilendi

Gamescom 2020

İlk olarak GDC daha sonra E3 derken Gamescom 2020’de salgından etkilenen oyun fuar/etkinlikleri listesine girdi. Bu yılın Ağustos ayında yapılması planlanan fuar bu yıl için dijital ortamda yapılacak. Alman hükümeti, Covid-19 salgını nedeniyle büyük toplantı düzenleme yasağının en azından Ağustos ayının sonuna kadar uzatıldığını duyurdu.

Bu yasaklamaya yanıt olarak, Gamescom ekibi, fiziksel şovla “hiçbir koşulda” düzenlenemeyeceğini belirten resmi bir açıklama yaptı ancak bunun yerine yeni bir dijital etkinlik planladığını söyledi. Bu yasağa göre büyük sayıda kişinin katılım göstereceği etkinlikler 31 Ağustos’a kadar yasaklandı. Alman hükümeti bu önlemlerin Covid-19 salgının önlenmesi ve “organizatörler için erkenden bir netlik sağlamak” olduğunu belirtti.

Bu yıl Gamescom’un geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi 25 Ağustos – 29 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşmesi planlanmıştı, dijital etkinlik planlarını düzenlediğinde bu tarihlerin aynı kalması bekleniyor. Ancak en çok beklenen Opening Night Live bu değişikliğe uğrayacak gibi duruyor.

İlk olarak Gamescom 2019’da tanıtılan Opening Night Live, yaklaşan oyunları ve önde gelen yeni yarışmacıları sergileyen mini E3 olarak görev yaptı. Geoff Keighley tarafından sunulan Opening Night Live birçok duyuruya ve hatta çıkışından önce Death Stranding’e ilk bakış yapmamıza olanak sağlamıştı. Keighley etkinlik Açılış Gecesi’nin de dijital olarak yayınlanacağını duyurdu, bu nedenle bu yıl büyük yayıncılardan duyurular görme ihtimali oldukça yüksek.

Hearthstone Grandmasters 2020 Bugün Başlıyor

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
İlgili Kategoriler
Gamescom · Haber