Gaming in Turkey Kuveyt’te Ofis Açacak! Gaming in Turkey Kuveyt’te Ofis Açacak!
Gaming in Turkey, 2020 yılının Ocak ayı itibarıyla Gaming in MENA adıyla yurtdışında ilk kez bir ofis açacak. Gaming in Turkey Kuveyt’te Ofis Açacak!

Gaming in Turkey, Orta Doğu’da oyun ve espor ekosistemini geliştirmek üzere Future Communications Company ile işbirliğinin ardından yeni bir yatırıma daha hazırlanıyor. Firma, 2020 yılının Ocak ayı itibarıyla Gaming in MENA adıyla yurtdışında ilk kez bir ofis açacak.

Gaming in MENA ile Orta Doğu bölgesine oyun ve espor alanında tüm hizmetlerini sunarak buradaki markaların ihtiyaçlarına çözüm olacaklarını açıklayan Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir, “Sene başında projesine başlanılan ve 2019’un Aralık ayında açılacak olan Kuveyt’teki espor Merkezi Rush for Run ile birlikte Orta Doğu bölgesinde bulunan veya bölgeye yatırım yapmak isteyen oyun firmaları ve markalara birçok fırsat sunacağız. Özellikle oyun firmalarının bölgedeki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak lokal bir ekip ile birlikte yeni ofisimizi gene Kuveyt’te açacağız. Bu lokal ekip Türkiye ofisimizdeki deneyimli ekip tarafından yönetilecek. Espor organizasyonlarından, influencer, dijital pazarlama veya PR gibi tüm pazarlama faaliyetlerini aynı Türkiye’de gerçekteştiridiğimiz şekilde Orta Doğu için de yapacağız. Neredeyse bütün oyun ve espor ekosisteminin girmek istediği ama oldukça lokal deneyim gerektiren Orta Doğu bölgesi için çok güzel kazanımlar yaratacağımıza inanıyorum.” dedi.

Orta Doğu’nun pazar büyüklüğü 5 milyar dolar

Araştırma firması Newzoo’ya göre, MENA oyun pazarı 2018 yılında 4.7 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Aydemir, “Bölgenin 2018 cirosuna baktığımız zaman 5 milyar dolara yaklaştığını görüyoruz. Türkiye’de bunun içinde. Sektörel olarak ciro yüksek gözükse de aslında çok daha fazla büyüme kapasitesine sahip bir bölge. Gaming in MENA olarak ana amacımız da bu aslında. Oyun firmalarına oyunlarını daha iyi tanıtabilecekleri fırsatları ve espor organizasyonlarının sayısını arttırmak, ayrıca yerel markaların da bu sektöre yatırım yapmalarını sağlamak. Bu vizyonu oturtmak kolay olmadı tabi ki. 5 senelik Gaming in Turkey hikayesi, şimdi yanına Gaming in MENA’yı da alarak global çapta bir pazarlama ağı kuruyoruz. Amacımız ilerleyen senelerde bunu farklı bölgelere yaymaya devam etmek olacak” dedi.

AGE OF TÜRK OYUN SEKTÖRÜ! | BİZ DEMİŞTİK – Bölüm 2