GeForce NOW Kullanıcılarına GAME+ Mecburiyeti GeForce NOW Kullanıcılarına GAME+ Mecburiyeti
(Haber Bülteni) Nvidia’nın bulut oyunculuk sistemi GeForce NOW, bir süredir dünya genelinde aktif olarak kullanılıyor. GeForce NOW, yakın zamanda da Türkiye’ye giriş yapmıştı. ABD’de... GeForce NOW Kullanıcılarına GAME+ Mecburiyeti

(Haber Bülteni)

Nvidia’nın bulut oyunculuk sistemi GeForce NOW, bir süredir dünya genelinde aktif olarak kullanılıyor. GeForce NOW, yakın zamanda da Türkiye’ye giriş yapmıştı. ABD’de aylık 5 dolar, Avrupa’da aylık 5 Euro fiyatlandırmaya tabii olan sistem, Türkiye’de 75 TL olarak fiyatlandırılıyor.

 

 

GeForce NOW hizmetini yurtdışından alan kullanıcılar için malesef kötü haber bugün Nvidia’dan geldi. Buna göre yurt dışından servis alan kullanıcıların, aldıkları hizmetin 3 Mayıs 2021 tarihinden itibaren GAME+ hizmetine döneceği vurgulanıyor. Turkcell’in GAME+ ile ortaklığı olan GeForce NOW, bu duyurusu ile GeForce NOW’a kayıtlı kullanıcıların hesaplarının zorunlu bir şekilde ücretsiz sürüme düşürüleceğini bildirmiş oluyor.

Henüz firmalardan bu kararın gerekçesi ile ilgili bir açıklama gelmedi. GeForce NOW’ın Türkiye’deki fiyatları 3 farklı paketten oluşuyor. Ücretsiz olan Basic hizmetinde 1 saat oyun sınırı ve yoğun saatlerde sıra bekleme gibi bir durum söz konusu. Lansmana özel 3 aylık Premium paket ise 149 TL’ye öncelikli erişim, sınırsız oyun süresi ve Nvidia’nın da kullandığı ışın izleme teknolojisi RTX özellikleri açık oyun keyfi sunuyor. Normal premium fiyatı ise 74,90 TL olarak belirlenmiş.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.