Gerçek Silahlar ve Zombiler İle Acı Verici Bir Savaş Oyunu Gerçek Silahlar ve Zombiler İle Acı Verici Bir Savaş Oyunu
Bu savaş oyunu projesi gerçek olamayacak kadar gerçekçi, çünkü vurulduğunuzda acı çekiyorsunuz. “Blood, Guts ‘N Glory” (BGnG) isimli gerçek dünya savaş oyunu ilk bakışta... Gerçek Silahlar ve Zombiler İle Acı Verici Bir Savaş Oyunu

Bu savaş oyunu projesi gerçek olamayacak kadar gerçekçi, çünkü vurulduğunuzda acı çekiyorsunuz.

Blood, Guts ‘N Glory” (BGnG) isimli gerçek dünya savaş oyunu ilk bakışta paintball silahları ile oynanan bir oyuna benziyor. Ama biraz daha ayrıntılı baktığınızda öyle olmadığını anlıyorsunuz çünkü bu oyunda hem zombiler var, hem de vurulunca elektrik şoku yiyorsunuz.

Gerçek Silahlar ve Zombiler İle Acı Verici Bir Savaş Oyunu

Projenin yaratıcısı Tejay Beauparlant, insanların bilgisayar ekranlarında gördüğü aksiyonu mümkün olduğu kadar gerçek hayata aktarmaya çalıştıklarını söylüyor. Ama bunun için paintball veya basit lasertag silahları kullanmak istememişler. BGnG oyunlarında gerçek hayattaki ağır askeri silahların kızıltötesi ve kablosuz bağlantılı versiyonları kullanılıyor. Ateş edince namludan duman çıkıyor, şarjör bitince değiştiriyorsunuz ve ekstra şarjör taşımazsanız işiniz bitti demektir.

Hem ana karakterleri, hem de düşman zombileri insan aktörler canlandırıyor. Ama herkes belinde özel bir kemer taşıyor, vurulduğunuzda veya darbe aldığınızda bu kemer size az miktar bir elektrik şoku veriyor. Zarar verecek kadar değil ama canınızı acıtacak kadar, böylece savaş oyununun gerçekçiliği garantilenmiş oluyor. Ayrıca zombi olarak oynayanlar kafalarında bir bant taşıyorlar ki, kafadan vurulduklarında oyun dışı kalabilsinler.

Gerçek Silahlar ve Zombiler İle Acı Verici Bir Savaş Oyunu

BGnG oyunu için dekor terkedilmiş bir bina ve odalardan oluşuyor. Asker oyuncular başlarındaki bir görevli ile bulmacaları çözüp çıkışa ulaşmaya çalışıyorşar, zombiler ise tabii ki onların beynini yemeye. Ama karşılıklı fiziksel şiddete fırsat vermemek için oyun alanları askerler ve zombiler arasında sıkı şekilde ayırılmış. Ama tabii zombiler yerine karşılıklı iki asker ekibi olarak da oynayabileceksiniz.

BGnG projesi şu anda mekanı ve malzemeleri hazırlayabilmek için Kickstarter’da 125,000 Dolar’lık bir bağış kampanyası açmış durumda. Bağış yapanlar oyun oynamak için farklı miktarlarda bilet sahibi oluyorlar. İlginizi çektiyse buraya tıklayıp kampanya sayfasına gidebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.