Global Game Jam Bu Yıl Denizli’ye de Uğradı! Global Game Jam Bu Yıl Denizli’ye de Uğradı!
31 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en büyük oyun geliştirme etkinliği Global Game Jam ilk defa Denizli’deydi. Global Game Jam Bu Yıl Denizli’ye de Uğradı!

Tiplay Studio tarafından 31 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en büyük oyun geliştirme etkinliği Global Game Jam ilk defa Denizli’de gerçekleştirildi. Tüm dünyada aynı anda aynı saatte başlayan etkinlik 48 saat sürdü. Katılımcılar, merkezden açıklanan tema üzerine oyunlarını yapmaya başladı.

Peki Global Game Jam nedir? Dünyanın her yerinde gerçekleşen en büyük oyun geliştirme etkinliğidir. Oyun geliştiricilerinin bir arada bulunduğu ve 48 saatte oyunlarını bitirip tanıttıkları bir etkinlik türüdür. Başlangıçta kısa bir video ve açılış konuşmasıyla birlikte bir tema açıklanır. GGJ’de yapılan oyunlar tüm ülkelerde aynı temaya bağlı olarak geliştirilir. Oyunlarını bitiren ekipler yaptıkları oyunlarını test sonrası kısa bir video ile tanıtarak etkinliği tamamlamış olurlar.

Yerli Oyun Curse of Anabelle Çok Yakında Çıkıyor!

Tiplay Studio ve Rollic’in sponsorluğu ile düzenlenen Global Game Jam Denizli etkinliğinde farklı şehirlerden gelen katılımcılar da vardı. 100 kişinin olduğu etkinlikte, toplamda 7 tane ekip oluştu ve 7 farklı oyun ortaya çıktı. Katılımcıların %90’ı daha önce hiç GGJ etkinliğine katılmadığı gibi böyle bir etkinlikte de bulunmamıştı. Denizli ve katılımcılar için bir ilk olan Global Game Jam artık Denizli’de Tiplay Studio tarafından her yıl gerçekleştirilecek. Ayrıca firma, Denizli ve diğer Anadolu şehirlerinde bu tarz etkinlikleri artırıp daha fazla etkinliklere imza atmayı hedefliyor.

GGJ Denizli’de sunum yapan ekipler arasından çok beğenilen oyunlar Rollic tarafından pazar testine alınacak. Belirli metriklerin CPI ve Retention sonuçlarının iyi gelmesi halinde oyunun geliştirilmesi için ekiple iletişim halinde olunacak.

Global Game Jam bir yarışma değil. Aksine insanların kaynaşıp network edinebileceği, oyun sektörüne meraklı ve oyun yapmaktan keyif alan katılımcıların bir arada olduğu bir etkinlik.

Görme Engelli Çocukların Sinema Hayaline Teknolojik Ortak