GOG.com’da Film Satışı Da Başladı GOG.com’da Film Satışı Da Başladı
Retro oyunların kalesi GOG.com (Good Old Games) bir tasarım değişikliği ile birlikte, film bölümünü de müşterilerinin kullanımına sundu. Son altı yıldır eski ve klasik... GOG.com’da Film Satışı Da Başladı

Retro oyunların kalesi GOG.com (Good Old Games) bir tasarım değişikliği ile birlikte, film bölümünü de müşterilerinin kullanımına sundu.

Son altı yıldır eski ve klasik oyunları çok uygun fiyatlar, indirim kampanyaları ve kopya koruma sıkıntıları olmadan oyunculara ulaştıran GOG.com, web sitesinde tasarım değişikliğine gitti. Web sitesinin bazı bölümlerini grafik olarak değiştiren ve daha akıcı bir mağaza deneyimi sunmayı hedefleyen GOG.com, asıl bombayı film satış bölümünü açarak yaptı.

Yeni açılan film satış kısmında ilk aşamada genelde oyunlarla ilgili belgesel filmler satılıyor. Her biri 5.99 Dolar fiyatla satılan filmleri satın aldıktan sonra isterseniz anında stream ile izleyebiliyor veya bilgisayarınıza indirip istediğiniz zaman gözden geçirebiliyorsunuz. Film bölümündeki video dosyaları da, aynı oyunlar gibi kopya koruma olmadan sunuluyor.

GOG.com'da Film Satışı Da Başladı

GOG.com film bölümünün açılışı için iki tane filmi ücretsiz olarak dağıtıyor. Filmlerden ilki olan “TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard”, ünlü Bittorrent sitesi The Pirate Bay’in kurucularının karşı karşıya kaldığı telif davasını anlatıyor. Diğer film ise “The Art of Playing” isimli ve Teksas eyaletindeki Indie oyun geliştiricilerinin hikayelerini bir araya toplayan bir belgesel. GOG.com’un film bölümüne buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

GOG.com’un bir diğer yeni özelliği ise bölgelere göre fiyatlandırma politikasına son vermek oldu. Bundan böyle dünyanın her yerinden giren oyuncular aynı fiyatı görecekler. Bu arada kendi oyun katalog ve satış programları olan “Galaxy” de kısa süre sonra kullanıma açılacak. GOG.com her geçen gün kendini geliştirerek en iyi oyun mağazalarından biri olmaya devam ediyor.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.