Kategoriler

GOG.com’un Kendi Masaüstü Uygulaması: Galaxy

GOG.com Galaxy

Valve’ın, EA’nın, Ubisoft’un kendi masaüstü uygulamaları var da, GOG’un neden olmasın? İşte size GOG.com Galaxy

Steam’in yanına çok samimi bir arkadaş geliyor, GOG.com Galaxy. Good Old Games sitesi, sonunda kendi masaüstü uygulamasını hazırlamaya karar verdi. Böylece tüm GOG arşivinize aynı Steam gibi kolayca erişebileceksiniz. Ama Steam gibi zorunlu bir uygulama değil, opsiyonel olacak.

Retro oyun cenneti olan GOG.com bu uygulama ile sadece arşivinizi görmekle kalmayacak, oyunlarınızın otomatik olarka güncellenmesini garantileyecek, diğer retro oyun sevenlerle muhabbet edebilecek ve multiplayer özelliği olan oyunları arkadaşlarınızla beraber oynayabileceksiniz.

Ayrıca tüm oyunlar hala DRM güvenlik kilidi olmadan elinizin altında. Yani bilgisayarınızda GOG.com Galaxy yüklü olsa bile, oyunlarınızı oynamak için online olmanıza gerek yok. Ama GOG.com’dan aldığınız online oyunları başkaları ile oynamak için zorunlu olacak. Fakat bunun güzel tarafı, oyunlardaki achievement ve ödülleri takip edebileceksiniz.

Nihayetinde Galaxy’yi kullanmak tamamen size kalmış ama ben şahsen bir GOG.com kullanıcı olarak bu uygulamayı kesinlikle kullanacağım. GOG.com Galaxy ile ilgili gelişmeler yılın ikinci yarısında gelecek gibi görünüyor (resmi habere burayı tıklayarak gidebilirsiniz) ama şimdilik aşağıdaki fragmanla idare edebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
10
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri