Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar
Yeni Güvenlik Önlemleri Aandroid Wear’ın ilk güzelliğini burada görüyoruz. Google’ın yeni tanıttığı “Trusted Environments” sayesinde telefonunuz, Android Wear özellikli akıllı saatinizin yakınındayken kendini güvende... Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar

Yeni Güvenlik Önlemleri
Aandroid Wear’ın ilk güzelliğini burada görüyoruz. Google’ın yeni tanıttığı “Trusted Environments” sayesinde telefonunuz, Android Wear özellikli akıllı saatinizin yakınındayken kendini güvende hissediyor ve kilit ekranında herhangi bir şifre istemiyor. Fakat saatinizden uzaklaştığı anda kilit ekranını açmaya çalıştığında şifre ekranıyla karşılaşıyorsunuz. Bu da, az önce bahsettiğim kilit ekranı bildirimlerinin kullanımını daha da kolaylaştırıyor şüphesiz.

Bundan böyle tüm geliştiriciler, Google Chrome’un direkt olarak uygulamalarına yönlendirme yapmasını sağlayabilecekler. Örneğin bir restoran arıyorsunuz diyelim Google Chrome vasıtasıyla internette. Bu aramanızın ilk seçeneğinde, cihazınıza yüklü bir restoran uygulaması varsa, Chrome arama sonuçlarında ilk olarak o uygulamanın ilgili sayfasını gösterecek. Gayet iyi, kullanımı ve verimi artıran bir özellik.

Geliştirilen ART runtime, özellikle performans ve pil tüketimi konusunda oldukça iyi ve 64bit desteğine sahip. Yeni battery saver modu da, ekstra 90 dakikalık pil ömrü sağlıyor.

Android L ile Google, tüm kişisel cihazlarımızı birbirine bağlıyor ve akıllı telefonumuzu tüm bu cihazlarımızın merkezine oturtuyor; Giyilebilir teknolojiler, otomobiller, akıllı TV’ler… Tüm bunlar birbirine bağlı ve tek bir merkezden yönetiliyor olacak. Google, bunun ilk adımını attığını gösterdi bugün.

fragtist-google-io-android-oneYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.