Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar
Google Drive’da Sınırsız Depolama 190 milyon aktif kullanıcısı olan Google Drive, sınırsız depolama alanına kavuşuyor; ancak tabi ki ödemeli olarak. Aylık sadece 10$ ödediğiniz... Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar

Google Drive’da Sınırsız Depolama
190 milyon aktif kullanıcısı olan Google Drive, sınırsız depolama alanına kavuşuyor; ancak tabi ki ödemeli olarak. Aylık sadece 10$ ödediğiniz taktirde, Google Drive’ınıza dilediğiniz kadar ve dilediğiniz ölçüde dosya yükleyebiliyorsunuz. Google Drive’ına sığmayanlara duyurulur.

Bununla birlikte Google Docs, Sheets ve Slides’ın da makyaj operasyonundan nasibini aldığını belirtelim.

fragtist-google-io-google-drive

Android for Work
Hem iş, hem de kişisel uygulamalarınızı aynı telefonda birleştirmek istiyorsanız Google’ın size de iyi haberleri var. Samsung’un Knox’u ile birlikte büyüyen bu fikir (BlackBerry’nin esamesi okunmadı elbette), iş için ayrı bir telefon kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırmaya geliyor.

Google Fit
Adından da anlayacağınız üzere Google Fit, yaptığımız sporu, attığımız adımı, uykumuzu, kalbimizi vesaire takip eden bir uygulama. Yani Apple’ın HealthKit’ine bir alternatif.

Adidas, Nike, Withings, Intel, RunKeeper ve pek çok diğer firmanın desteğini ardına alan Google Fit, adını en çok Nike ile duyuracağa benziyor. Ancak anlaşmalı tüm üreticiler, dilediği ürünlerine Google Fit desteği ekleyebilecek ve kullanıcılar, sözkonusu bu ürünle birlikte Google Fit’in tüm nimetlerinden yararlanabilecekler.

fragtist-google-io-google-fitYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.