Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar
Bu I/O’da dikkatimizi çeken en büyük şey, Google’ın Android ismini her yere yaymak istediği ve geliştirdiği ekosistemin ortasına oturttuğu. Android deyince aklımıza artık sadece... Google I/O 2014’te Radarımıza Takılanlar

Bu I/O’da dikkatimizi çeken en büyük şey, Google’ın Android ismini her yere yaymak istediği ve geliştirdiği ekosistemin ortasına oturttuğu. Android deyince aklımıza artık sadece akıllı telefonumuz ya da tabletimiz gelmeyecek; akıllı saatimiz, televizyonumuz, otomobilimiz, belki oyun konsolumuz… Android, her geçen yıl hayatımızda daha çok yer kaplamaya başlıyor. I/O 2014 de gösterdi ki bu durum, gelecek yıllarda daha yoğun bir şekilde karşımıza çıkacak.

fragtist-google-io-PLAY

Peki neleri tutturduk? Öncelikle Android konusunda söylediğimiz neredeyse hiçbir şey tutmadı. Sadece yenilenmiş bir tasarıma sahip olacağını söylemiştik, oradan belki biraz kurtarabiliriz. Ancak ne Android Silver, ne de Nexus 9 hakkında hiçbir şey çıkmadı. Önümüzdeki maçlara bakacağız. (:

Android TV konusunda hedefi vurduk diyebiliriz. Aynı şekilde Android Auto konusunda da. Chromecast’e ufak da olsa güncellemeler geldi, orada da iyiyiz. Ancak akıllı ev konusunda sınıfta kaldık. Hiçbir şey söylenmedi bu konu hakkında. ChromeOS konusunda da tutturduğumuz yerler var. Fakat ne Google+, ne de Google Glass’ın esamesi okunmadı I/O’da.

fragtist-google-io-lg-gwatch

Katılanların diledikleri Android Wear’lı saati bedavaya alacak olmaları son derece canımızı sıksa da, bir I/O’yu da kazasız belasız geçirmiş olduk. Sıradaki etkinlik gelsiin!

Google I/O Keynote’u aşağıdan izleyebilirsiniz.

(O değil de hakikaten… Bir Google Glass vardı, ne oldu ona?)Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.