Android Tabletlerdeki Vazgeçilmez Oyunlar Android Tabletlerdeki Vazgeçilmez Oyunlar
Her segmente uygun Android tabletler için oluşturduğumuz, mutlaka oynamanız gereken 10 oyunu sizlerle paylaştık. Detaylar hemen burada! Android Tabletlerdeki Vazgeçilmez Oyunlar

Teknolojinin iyiden iyiye hayatımızda yer etmesiyle elimizdeki teknolojik cihazlar da artmaya başladı. Bunların başında akıllı telefonlar gelse de ekran boyutları ve donanım açısından baktığımızda tabletlerin kullanımı da yabana atılmayacak kadar yüksek bir orana sahip. Piyasaya baktığımızda Android tabletlerin ağırlıkta olduğunu ve hemen hemen her bütçeye hitap eden Android işletim sistemli bir tablet olduğunu görüyoruz. Biz de sizlere -düşük bütçe ile alınan Android tabletleri de göz önünde bulundurarak- vazgeçilmez oyunlardan bir liste hazırladık.

Bu liste uzar gider 🙂 Eklemek istediğiniz başka oyun varsa, yorumlarınızı bırakmaktan çekinmeyin.

Plants vs. Zombies

PopCap Games tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanan strateji tabanlı bir yapım Plants vs. Zombies. Oyunda, elde ettiğimiz güneş-puanlarla bitkileri konumlandırıp gelen zombi saldırılarına karşı evimizi korumaya çalışıyoruz. Bir klasik haline gelen ve neredeyse yılların dahi eskitemediği bu yapımın ücretsiz ve ücretli versiyonları Google Play Store’da mevcut. Ücretsiz sürümüne buradan ulaşabilirsiniz, iyi oyunlar!

Geometry Dash Lite

RobTop Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan, oldukça yüksek beceri gerektiren, platform tabanlı bir yapım Geometry Dash. Temel olarak klasik platform mantığına dayanan bu yapımda, seçtiğimiz geometrik karakteri zıplatarak gösterilen hedefe ulaşmaya çalışıyoruz. Birbirinden zor bölümler ve bir o kadar da güzel müzikler içeren oyunumuz, biraz da ritmik duygularımızı ölçmeye odaklanmış. Oyunun hem ücretli hem ücretsiz versiyonları mevcut, ücretsiz olan “Lite” versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz, dikkat edin çok sinir sahibi ediyor insanı!

Badland

Bir diğer platform tabanlı oyunumuz Badland. Frogmind tarafından geliştirilen ve yayımlanan bu indie yapım, gerek görsel gerek işitsel efektleriyle, birbirinden zor bölümleri ve yine birbirinden heyecanlı bölümler içeren hikayesiyle çıktığı günden bu yana mobil oyun severlerin gönlünde adeta taht kurmuş bir yapım. Dört oyuncuya kadar yerel çoklu oyuncu desteği de içeren yapımın Google Play Store linkine buradan ulaşabilirsiniz. Keyifli dakikalar!

BBTAN

Daha önce hiç Arkanoid oynadınız mı bilmiyorum ancak biz gayet keyif alarak oynamıştık vakti zamanında. Yukarıdan tuğlalar gelirdi, aşağıdan top atıp kırmaya çalışırdık, gayet eğlenceliydi. BBTAN da işte böyle bir oyun. Karakterimiz elindeki topları bizim belirlediğimiz açıya göre atıyor, toplar tuğlaları kırarak geri dönüyor. Son top da elimize geri geldiğinde bir sonraki seviyeye geçiyoruz. Eğlenceli görsel ve işitsel efektleri bünyesinde barındıran oyun, Google Play üzerinden arkadaşlarınızla kapışma imkanı da sunuyor. Oyunun Google Play Store linkine buradan ulaşabilirsiniz. Eğer kullandığınız topu değiştirmek isterseniz “Play” tuşunun solundaki tuş size yardımcı olacaktır!

Fallout Shelter

Fallout Shelter, Bethesda Softwork LLC tarafından geliştirilen, Fallout 4 çıkmadan hemen önce oyuncuların biraz olsun özlemini gidermek için mobil platformda yine aynı şirket tarafından yayımlanan bir simülasyon oyunu. Oyunda en iyi Vault’u yapmak, yaptığımız Vault’u saldırılardan korumak ve içindeki insanları memnun etmek başlıca görevlerimizden sadece birkaçı. Tabii isteğe bağlı olarak değiştirebileceğiniz şeyler de mevcut. İsterseniz daha fazla anlatmayalım, siz oyunu buradan edinin ve keyfini çıkarmaya başlayın. Başarılar!Volkan Kurt

Oyun, edebiyat, müzik, gezginlik ve bilmediği kültürleri araştırmayı seven şahsına münhasır bir kişilik. Etrafa zararı olmayan, akıllı bir deli. Platform oyunlarına hasta. Henüz üniversitede öğrenim görmekte.