Kategoriler

Google Servisleri, Tekrar Honor Akıllı Telefonlarda Kullanılabilecek

(Haber Bülteni)

Geçtiğimiz yıl Huawei’den ayrılan Honor, Huawei’ye karşı uygulanan ambargo kararından muaf kalmıştı. Bu sayede yeniden cihazlarında Google Servisleri’ne yer vermesinin önü açılmıştı. Bugün, Honor sözcüsünün yaptığı açıklama ile Google Servislerinin Honor akıllı telefonlara geri döneceği duyuruldu.

Firma, cihazlarının Google uygulamalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırıp çalıştırmayacağına yönelik Google’ın Play Protect güvenlik incelemesinden ve uyumluluk testinden geçtiğini belirtti. Ek olarak, uyumlu cihazlarında yakında Google’ın uygulamalarını yeniden desteklemeye başlayacağını duyurdu.

Piyasadaki Honor modellerinden hangilerinin GMS desteğini alacağı henüz belli değil. Yakın zamanda, Google servislerini çalıştıracak modellerin listesinin kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor.

Bu haber ile Google servislerinden mahrum olan Honor tablet ve akıllı telefon kullanıcıları, Google hizmetlerine erişebilecek ve Google Play Store, Google Haritalar, Gmail, YouTube gibi uygulamaları tekrar kullanmaya başlayabilecekler.

Görüntülenmeler:
11
İlgili Kategoriler
Haber