Kategoriler

Habitat İle Uzay Çöpçülüğü Yapabilirsiniz

Dünya’da hayat bitmiş, tüm insanlık yörüngeye taşınmıştır, işte böyle başlıyor Habitat.

Karanlık bir gelecek tablosu çizen yeni bilimkurgu strateji oyunu Habitat, gelecekte Dünya’nın yaşanmaz hale geleceğini anlatıyor. Dünya’dan kaçabilenler yörüngede oluşturdukları çeşitli istasyonlarda hayatta kalmaya çalışmaktadır. Fakat her zamanki gibi kaynaklar kısıtlı ve elinize ne geçerse kullanmak zorundasınız.

Bunun için Dünya’nın çevresinde atık şekilde dolaşan çeşitli nesneleri etraftan toplamanız ve bir uzay istasyonu kurmanız lazım. Sonra istasyonunuzu korumak için silahlar bulup takmanız lazım. Son olarak da hayatta kalabilmek için, sınırlı kaynaklar için başkaları ile savaşmak zorundasınız. Açıkçası, konu açısından epey iç karartıcı bir oyun Habitat.

Mayıs ayında bir Kickstarter bağış kampanyası açan oyunun yapımcısı Versus Evil, 64,000 Dolar toplayıp başarılı olunca oyunun piyasaya çıkışı kesinleşti. Habitat gelecek yıl PC, Mac, Linux, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkacak. Ama merak ettiyseniz şu anda Steam’de Early Access bölümünde bulabilirsiniz, buraya tıklayarak oyunun sayfasına gitmeniz mümkün.

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri