Kategoriler

Halo: Master Chief Collection İçin 8 Yıl Sonra Oyun İçi Satın Alım

Halo: Master Chief Collection

Oyun için resmi topluluk sitesi olan Halo Waypoint’te paylaşılan bir blog gönderisi kaleme alan Alex Wakeford Halo: Master Chief Collection oyun içi para birimi olan Spartan Points’i gerçek para ile almayı mümkün kılacak bir sistem üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Her ne kadar 2014’teki çıkışı problemli olsa da Halo: Master Chief Collection oldukça iyi durumda. Oyun çıkışındaki bağlantı problemlerinin giderilmesiyle son yıllardaki en iyi rekabetçi shootlerlardan biri haline geldi. Ancak benzerini serinin en yeni üyesi Halo Infinite için söylemek güç. Hızlı temposu, ustalık gerektiren silahları Halo multiplayer’ı ile özdeşleşmiş uçarılığıyla hala popülerliğini koruyan Master Chief Collection, kullanıcılarını “oyun içi satın alım” haberleriyle korkutmuş durumda. 

Alex paylaştığı blog yazısında “Halihazırda Spartan Points kazanma yollarından oldukça memnunuz. Seviye atlarken ve meydan okumaları tamamlarken elde ettiğiniz puanlar aynı şekilde kalacak. Bu  yöntem oyunun geniş ölçeğinden ve “grind”dan gözü korkanlar için alternatif olarak getirilecek.” şeklinde konuştu. Ancak topluluğun tepkisi pek de iyi olmadı.

Halo odaklı içerik üreticisi Late Night Gaming tarafından Kotaku’ya verilen röportaj durumu oldukça iyi özetliyor. 

“Bu apaçık bir hata. 343 Stüdyosu Halo Infinite’in çıkışında eline yüzüne bulaştırmasından sonra ihtiyacı olan en son şey budur. Özellikle 10 yıla yaklaşmış ve kendi içinde dengesine oturmuş bir oyunu kurcalamak sadece sorun yaratacaktır.”

Halo toplulundan hemen herkes ağız birliği etmişçesine oyun-içi-satın-alımın kötü bir fikir olduğunu söylüyor. Henüz 343’den konuya dair resmi bir açıklama gelmese de bu aldıkları ilk tepki değil. Stüdyo Halo Infinite’ta yer alan bazı değişiklikler yine topluluk tarafından sert yorumlarla karşılanınca iptal olmuştu. Oyuncular arasında “Skill jump” olarak bahsedilen farktettirmeden hareket sağlayan yeteneğin kaldırılması gibi.

 

Geliştiriciler oyunuculara kulak verip planlarından vaz geçecek mi yoksa diretecek mi hep birlikte göreceğiz.

 

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri · PC · XBox