Kategoriler

Hem Çocuk Yapıp Hem Oyun Oynamanızı Sağlayacak 10 İpucu

Bu yazı özellikle erkekler için yazılmıştır. 7 yıllık, 2 çocuklu ve dibine kadar oyuncu bir babanın tecrübelerine dayanmaktadır.

Bu yazı erkekler için yazılmıştır. Lakin bir kadının hem çocuk yapıp hem de oyun oynaması, özellikle ilk 6 ay için imkansızdır. Sonraki 6 ay için her ay “ay başı olmaması” ihtimaliyle eş değerdir. Sonraki iki yıl içinse, eğer evde ondan başka bebeğe bakacak birisi yoksa kuaföre gidebilme ihtimali kadar yüksektir.

O yüzden hanımların dünyasını bırakıp erkek matematiğine dönelim.

1- Ben çalışıyorum hayatım – Bu bahane ancak benim gibi işi oyun olan adamlar için geçerlidir. Eğer bir oyun firmasında çalışıyorsanız ya da yayıncılık vb ucu oyuna dayanan bir işle uğraşıyorsanız hayatınızın en muhteşem bahanesine sahipsiniz demektir. Eşiniz, siz keyfiniz için bile oyun oynasanız size bir şey diyemez. Yeter ki o da oyuncu olmasın. Yoksa bu bahaneyi sıralamada en dibe koyabilirsiniz. Yemez…

2- Ama hepiniz uyudunuz – Eğer bol gazlı bir bebeğiniz yoksa gece 10:00 ya da en geç 00:00’dan sonra uyuyorsa muhtemelen eşinizden fırsattan istifade kendini hemen yatağa atacaktır! Tadaaa işte tam bu zaman aralığında sizde uykunuzdan feragat edip, muhabbetin en güzel olduğu oyun zamanında kendinizi eğlenceye verebilirsiniz. Yanlız sabahları işe gitmek için kafanızı yastıktan biraz zor kaldırabilirsiniz. Merak etmeyin, bünye bir süre sonra 5 saatlik uykuya alışıyor. Ama benden size tavsiye 5 saatin altını zorlamayın. Sonra ofiste bütün gün kafanız düşer.

3- İşim uzadı hayatım – Ofisinizde her türlü oyun vb ıvır zıvır işkolik patronunuz ya da çok bilmiş kurumsal yönetim tarafından engellenmemişse, saat 18:00 den sonra dizüstü bilgisayarınızın arkasını duvara çevirip, fazla grafik gerektirmeyen oyunlara dalabilirsiniz. Haa patronu kandırıp bir de sağlam bir sistem toplamışsanız değmeyin keyfinize. Yüksek bağlantı hızıyla “fazla mesainin” tadını çıkartabilirsiniz. Eğer bilişim departmanıyla aranız iyiyse ve sizi firewall arkasına almışlarsa tadından yenmez.  Ohh o zaman o bağlantıyla paralelde torrent alemlerine akabilir hatta evde kotanızdan yiyecek oyunları bile indirebilirsiniz. Ofiste oyuna meraklı bir patronunuz varsa zaten sorun yok. Yaşasın LAN partisi!

4- Tüm işlerimi bitirdim – Karınızın pek yiyeceği bir ihtimal olmasa da biraz mücadeleyle bu bahanenin arkasına saklanabilirsiniz. Evi topladıktan ve çocukla oynadıktan sonra hanımın da gönlünü almışsanız, karınız size bu izni verebilir. Genelde kadınlar “ben acı çekiyorum sen de çekmelisin” psikolojisi içinde olduklarından bu izni vermeyeceklerdir ama bir ihtimal olarak köşede bulundurmakta fayda var. Çok sık kullanmazsanız göze batmaz. Hiç oyun oynayamamaktansa, ucundan köşesinden hevesinizi giderebilirsiniz.

5- Arkadaşlarla dışarıya çıkacağız – Yalannnnnn!!!! Zaten ayda bir karınızdan kopartabileceğiniz bu izinle soluğu bekar yada karısını annesinin evine göndermiş bir arkadaşınızın evinde alıp sabahlara kadar takılabilirsiniz. Hem eve dönerken alkol yerine en fazla kola ve cips kokusu alacak olan karınız, sizin onsuz eğlenemediğinizi düşünecek ve sizi daha da çok sevecektir. Burada önemli olan, hanım uyanık ve bebeği kollarında sizi karşıladığında ona sarılıp “sensiz olmuyor hayatım” demektir. Sonra hemen bebeği alın ve sallamaya başlayın. Eee o kadar eğlenmişsiniz, eşeklik etmeyin artık.

1 2

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Blog · Haber