Kategoriler

Heroes Of The Storm Kapalı Betası

20 Yıldan daha uzun süredir oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Blizzard, ikonik kahramanlarını tek bir isim altında topladı: Heroes Of The Storm. Yakın zamanda alfa sürecinden çıkan ve kapalı betaya geçiş yapan Heroes Of The Storm, birkaç değişikliği de beraberinde getirdi. Gelin bu değişiklere birlikte göz atalım.

HotS’un baş kahramanları Assassin, Warrior, Support ve Specialist olmak üzere 4 farklı sınıfa ayrılıyor. Bu sınıfları süsleyen kahramanlarımız ise Blizzard’ın oyunlarından geliyor. World of Warcraft, StarCraft ve Diablo evrenlerini tek bir noktada toplayan HotS, kahramanlarımızın yanında hesaplarımızın da seviyesini arttırıyor. Her kahraman seviye atladığında farklı yeteneklere sahip oluyor ve yetenek ağacı oyunlara girdiğimizde açılıyor. Kahramanlarımız eşya taşımadığı için yeteneklerini doğru şekilde dağıtmak önemli. Kişisel hesabımızın da seviye atladığı oyun, Practice mod, co-op, ranked ve versus mod ile bizleri karşılıyor. Ayrıca oyun içerisine kişi değil takım savaşlarının önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani kazandığımız deneyim puanları takımın işine yarıyor ve her takımın oyun içerisindeki maksimum seviyesi 30.

MOBA türü oyunların dengesiz olduğunu takipçileri bilirler. Maç sürelerinden tutun, en ufak bir hata, kaybetmemize yol açar. Alfa sürecinde deneyimlediğimiz Cursed Hollow, Haunted Mines, Dragon Shire ve Blackheart’s Bay’in yanına kapalı betaya geçişle birlikte Sky Temple isimli bir harita eklendi. Yeni çöl temalı savaş alanımız, kadim tapınakların kontrolü için mücadele etmemizi istiyor. Bu tapınaklar ele geçirildiğinde düşman yapılarına doğru yok edici enerji ışınları yolluyorlar. Amacımız tapınakları kontrol etmek ve rakiplerimizin daha fazla hasar görmesini sağlamak.

Beta süreciyle birlikte karşılaştığımız tek yenilik yeni bir harita değil. Aynı zamanda yeni kahramanımız ve Horde’ların savaş şefi Thrall bizlerle. Thrall, yakın mesafe savaşçısı, beraberinde Chain Lightning, Windfury ve Earthquake gibi yeteneklerle geldi.

Kahraman ligi ve Draft modu da HotS’un betasını süsleyen yenilikler. Kahraman Ligi: dereceli oyun modunda oyuncular (level 30 ve en az 10 Kahramanı olanlar) yalnız veya beş kişiye kadar grup halinde sıraya girerler. Benzer yetenek seviyesi ve grup büyüklüğündeki oyuncularla rekabete dayalı, dereceli maçlar yapabilmektedir. Draft Modu’nda rekabetçi bir takım kompozisyonu oluşturabilir, rakibimizin seçimlerini karşılayabilir ve savaş alanı görevlerini yapabilmekteyiz. Oyun, kendisini geliştirmeye devam ediyor ve bir sonraki güncellemede Team League ile eğlencemiz, iki katına çıkacak.

Heroes of the Storm’daki her kahraman açık değil. Oyun içi para ile veya Blizzard’ın fiyatını belirlediği ücretle, kahramanları satın alabiliyoruz. Her birinin farklı kostümü mevcut ve dilersek, satın almadan önce deneme şansına sahibiz. Tabii kostümlere sahip olmanın tek yolu, cüzdanımızın kabarıklığına bakıyor. Her hafta farklı kahramanlarla oynayabiliyor ve oyun içerisindeki seviyeye bağlı olarak (7. Seviyeye ulaştığımızda, 7 farklı kahraman açık oluyor), daha farklı içeriklerle karşılaşabiliyoruz.

İşte HotS’un betası için yayımlanan videolardan biri. İyi seyirler.

Heroes of the Storm hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, sizi alfa incelememize alalım.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber · Ön İnceleme · Oyun Haberleri · PC