Hex: Shards of Fate Rehberi Hex: Shards of Fate Rehberi
İncelemesini yaptığımız Hex: Shards of Fate’in kısa zaman içerisinde bir de rehberini hazırlayacağımdan bahsetmiştim zaten, oyunu oynayıp beğendiyseniz fakat işin içinden pek çıkamadıysanız bu... Hex: Shards of Fate Rehberi

İncelemesini yaptığımız Hex: Shards of Fate’in kısa zaman içerisinde bir de rehberini hazırlayacağımdan bahsetmiştim zaten, oyunu oynayıp beğendiyseniz fakat işin içinden pek çıkamadıysanız bu rehber size yol gösterecektir.

TCG nedir?

Hex’e başlamadan önce TCG’ler hakkında biraz bilgi edinmeniz iyi olacaktır. TCG Trading Card Game’in kısatmasıdır, Ticari Kart Oyunu olarak çevirebiliriz (TCG). TCG’lerde oluşturmak istediğimiz destemiz için özel kartlar topluyoruz, bunları ya yükseltici paketler (Booster Pack) alarak ya da kartları tek tek değiş tokuş yaparak gerçekleştiriyoruz. Bu desteler ile de karşımızdaki rakiplerin oluşturduğu desteleri alt etmeye çalışıyoruz.

Hex nasıl oynanıyor?

Hex’i oynarken diğer TCG’lerde olduğu gibi yine iki ana aşama bulunmakta, deste yapımı ve bu desteyi doğru kart sinerjisi ile oluşturma. İlk olarak yapmanız gereken nasıl tarzda oynamak istediğinize karar vermek olmalı, örneğin hızlı mı yoksa kontrollü bir destemi oynamak istiyorsunuz? İlk olarak kendinize bu sorunun cevabını vermelisiniz. Sonrasında yapacağınız ise kartları incelemek olmalı. Kartları inceleyin ki planladığınız desteye uygun bir sinerji yakalayabilesiniz. Sinerjik ve dengeli bir deste yapmak, her TCG’de olduğu gibi Hex’te de önem taşıyor. Çok fazla kaynak kartı (Shard), yaratık, büyü kartları koymak ya da çok az koymuş olmak kazanma ve kaybetme arasındaki çizgiyi gerçekten belirliyor.

Deste yapmaya başlamadan önce oyuna alışmak için hazır deste kullanabilirsiniz ki Hex bu noktada size bir başlangıç destesi zaten veriyor. Hex’te kazanmak için 3 yöntem mevcut, rakibin canını sıfır’a indirmek, rakibin destesini bitirtmek ya da rakibinizin belirtilen süre zarfında oynayamamasını sağlamak. Bu son kısımda ufak bir açıklama yapsam daha ne olacak sanırım 🙂 Oyuna başladığınızda, siz ver rakibiniz 30 dakikalık süre zarfında oynuyorsunuz ve bu 30 dakikalık süre zarfı, her bir oyuncu için ayrı olarak hesaplanıyor. Eğer rakibinizin 30 dakikalık oyun süresi sizden önce biterse kazanmış oluyorsunuz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.