Kategoriler

Hideo Kojima, Gizemli Xbox Projesi Hakkında Konuştu

Hideo Kojima

Hideo Kojima, Kojima Productions‘ın Xbox için geliştirdiği ve bulut teknolojisi üzerine inşa edilen oyun hakkında ilk kez yorum yaptı.

Kojima Productions‘ın Xbox ile iş birliği içinde geliştireceği gizemli oyun projesi 12 Haziran’da resmi olarak duyuruldu. Kojima Productions‘ın üzerinde çalıştığı Xbox oyunu çok gizli tutuldu, öyle ki önemli sayıda Kojima hayranı oyunun duyurulup duyurulmadığı konusunda hala emin değil. Yine de Xbox projesi gerçek ve aktif geliştirme aşamasında.

Proje, ‘daha önce hiç ihtiyaç duyulmayan bir altyapı’ gerektiriyor, bu nedenle birçok şirket Hideo Kojima‘nın planlarına karşı çıkmıştı. Sonunda Microsoft, ‘anladıklarını gösteren’ şirket oldu ve bu nedenle Kojima, XBox ile ortak olmaya karar verdi. Kojima, oyunu henüz tam olarak ortaya çıkarmaya hazır değil, ancak gelişimiyle ilgili haberleri paylaşma konusunda giderek daha rahat hale geliyor. IGN ile yaptığı bir röportajda Kojima, stüdyosunun Xbox projesine yaklaşımını detaylandırdı. Bunun 5-6 yıldır düşündüğü bir proje olduğunu söyleyen Kojima, oyunun oynanışı veya hikayesi hakkında herhangi bir özel ayrıntıya girmese de oyunun “olağandışı” olduğunu belirtti.

Henüz cevaplanması gereken en büyük soru, Kojima Productions‘ın aynı anda iki AAA projesi geliştirip geliştiremeyeceği. Death Stranding 2‘nin yakın zamanda duyurulmasıyla, Xbox oyununun önceliğinin kaldırılacağına dair bazı endişeler var. Kojima Productions‘ın yeni oyunu hakkında daha fazla bilgi 2023‘te paylaşılacak.

Death Stranding 2, The Game Awards’ta Duyuruldu

Görüntülenmeler:
1
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri