HONOR Router 3 ile WiFi 6 Standardını Aşın HONOR Router 3 ile WiFi 6 Standardını Aşın
(Haber Bülteni) HONOR, Router 3 ile akıllı ürünlerine bir yenisini daha ekledi. WiFi 6 Plus teknolojisine sahip olan HONOR Router 3, ev ve ofislerde... HONOR Router 3 ile WiFi 6 Standardını Aşın

(Haber Bülteni)

HONOR, Router 3 ile akıllı ürünlerine bir yenisini daha ekledi. WiFi 6 Plus teknolojisine sahip olan HONOR Router 3, ev ve ofislerde bu yeni teknolojinin bütün avantajlarını kullanıcılara sunmayı hedefliyor. 

 En ileri WiFi 6 standardı ne getirecek?

İlk olarak 2019’da tanıtılan ve bugünlerde yaygınlaşmaya başlayan WiFi 6 teknolojisine sahip HONOR Router 3 ile kablosuz ağ hızları WiFi 5 ile karşılaştırıldığında yüzde 40’a kadar daha yüksek bant genişliğine varabiliyor.  Artık birçoğumuzun evinde standart olarak kullandığı 5GHz bandı dışında WiFi 6 teknolojisi, daha yüksek kapsama alanı sunan 2.4 GHz bandından da yüksek hız sunuyor ve eski teknolojiye sahip ürünler için de büyük bir avantaj sağlıyor.

 

HONOR Router 3’ün sunduğu WiFi 6 standardının bir diğer önemli avantajı ise WiFi 6 destekli dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve diğer cihazlar için sunduğu yüksek pil ömrü. HONOR Router 3, uyumlu bağlı cihazlarla iletişim kurarken, veriyi alması gereken zamanı da bu cihazlara bildirerek, WiFi özelliğinin uyku moduna geçmesini sağlayabiliyor. Kablosuz veri alma ihtiyacı duymayan WiFi 6 cihazlar bu sayede güç tüketimini düşürerek pilden tasarruf edebiliyor.

Birden fazla cihazın aktif olarak kablosuz veri aktarımı yaptığı ofis gibi ortamlarda kullanılan router’ın performansı büyük önem taşıyor. Bu gibi ortamlarda işlem yapmakta zorlanan WiFi 5 ve daha eski standarda sahip kablosuz ağ cihazları bazen yeterli olmayabiliyor. HONOR Router 3, sağladığı WiFi 6 Plus teknolojisiyle bu tür ortamlarda her bir cihazın ortalama kablosuz hızını 4 kata kadar çıkarabiliyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.