HP, HyperX’i Satın Aldığını Duyurdu HP, HyperX’i Satın Aldığını Duyurdu
(Haber Bülteni) Kingston’un oyun birimi HyperX, Hp tarafından satın alındı. HP, yapmış olduğu açıklamayla beraber Kingston Technology bünyesi altında olan ve oyuncu ekipmanları üreten... HP, HyperX’i Satın Aldığını Duyurdu

(Haber Bülteni)

Kingston’un oyun birimi HyperX, Hp tarafından satın alındı. HP, yapmış olduğu açıklamayla beraber Kingston Technology bünyesi altında olan ve oyuncu ekipmanları üreten HyperX markasını 425 milyon dolar karşılığında satın aldığını kamuoyuna duyurdu.

Bu satın alma işlemi ile beraber HP oyun aksesuarı pazarında önemli bir yere sahip olmayı hedefliyor. Son bir kaç yıldır Omen markası adı altında oyun birimleri alanında gelişme gösteren HP, istediği hedefe ulaşamadı. Corsair ve Logitech gibi firmalara kıyasla geri planda kalan HP, farklı bir atılım yaparak HyperX’i bünyesine katma kararı aldı.

Cloud serisi kulaklık modelleri, oyun klavyeleri ve fareleriyle özellikle dikkat çeken HyperX, oyun aksesuarları konusunda oyuncuların özellikle tercih ettiği firmalardan bir tanesi.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.