HP Omen X: VR’a Hazır Kübik Oyun Bilgisayarı HP Omen X: VR’a Hazır Kübik Oyun Bilgisayarı
Donanım firması HP’nin yeni oyun bilgisayarı HP Omen X hem hoş görünüyor, hem de sanal gerçeklik oyunlarına şimdiden hazır. HP Omen X: VR’a Hazır Kübik Oyun Bilgisayarı

Donanım firması HP’nin yeni oyun bilgisayarı HP Omen X hem hoş görünüyor, hem de sanal gerçeklik oyunlarına şimdiden hazır.

HP firması yeni tanıttığı oyun bilgisayarı ile sıkı oyuncuları şaşırttı diyebiliriz. Yana yatık küp şeklinde ilginç kasa tasarımının içi yüksek seviye oyun donanımı ile dolu. Başlangıç konfigürasyonu 6. nesil Intel Core i7-6700K işlemciye, 8GB RAM’a, 256GB PCIe SSD’ye, 2TB 7,200-rpm sabit diske, grafik olarak AMD Radeon 480RX GPU (4GB VRAM) karta ve 1,300 watt güç kaynağına sahip. İşlemci ve grafik kartı için özel soğutma sistemi de cabası.

HP Omen X: VR’a Hazır Kübik Oyun Bilgisayarı

Firma bu konfiügrasyondan başlayarak, daha da yüksek seviye performans isteyenler için overclock yapılmış Intel Core i7 K-serisi işlemcilere sahip modeller de sunacak. Özelleştirilmiş bir oyun bigisayarı isteyenler ise, HP’nin Maingear firması ile yaptığı ortak çalışmanın sonucu olan modellere bakmak isteyebilirler. Maingear Omen X modellerinde iç donanımı görmenizi sağlayan cam yan yüzey, özel ışıklandırma ve su soğutma sistemi bulunuyor.

HP Omen X: VR’a Hazır Kübik Oyun Bilgisayarı

HP Omen X masaüstü oyun bilgisayarları ABD’de 1,699 Dolar fiyattan satışa çıkacak. Eğer kendi bilgisayarınızı kendiniz toplamak isterseniz, sadece bu güzel görünümlü kasayı 500 Dolar’a almak da mümkün olacak.

HP En İnce Dizüstü Bilgisayarını Satışa SunuyorBurak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.