Kategoriler

HTC Vive Cosmos Resmi Olarak Türkiye’de!

Yeni PC tabanlı sanal gerçeklik (VR) sistemi HTC Vive Cosmos resmi olarak Türkiye pazarına sunuldu. Ayrıntılar haberimizde.

Yeni PC tabanlı sanal gerçeklik (VR) sistemi HTC Vive Cosmos resmi olarak Türkiye pazarına sunuldu.

HTC Türkiye’nin özel etkinliğinde duyurulan HTC Vive Cosmos, 21 Ekim tarihinde, KDV dahil 6.999 TL’lik fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.

Basın etkinliği, HTC Türkiye Ülke Müdürü Batuhan Başal’ın katılımıyla Riot Games Espor Sahnesi’nde gerçekleşti. HTC Vive Cosmos’un işlev ve özelliklerinin duyurulduğu lansmanda katılımcılar, kurulan deneyim alanında cihazı deneme şansını elde etti.

Yukarı katlanabilen tasarım

Vive Cosmos, VR müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilmiş. İçten dışa geniş ve hassas takip için altı adet kamera sensörüyle donatılan yeni Vive takip sistemi, basit bir kuruluma sahip. Cosmos, orijinal Vive modelinden yüzde 88 daha fazla olan 2880 x 1700 piksel çözünürlükle geliyor. Cihaz, kristal netliğinde metin ve grafikler sunuyor. Yeni LCD paneller, pikseller arasındaki mesafeyi azaltıyor ve gerçek RGB ekranlarla birlikte piksellerin çevresinde ince siyah çizgiler oluşmasını önlüyor.

Yukarı katlanabilen tasarım, kullanıcıların VR yolculuğunu kesmeden gerçek dünyadan sanal gerçekliğe saniyeler içinde geçmesini sağlıyor. Son derece ergonomik ve rahat yapı, VR deneyimini daha uzun süre yaşama olanağı tanıyor. Entegre kulaklıklar ise yüksek ses kalitesi sunuyor. Cosmos’un yeniden tasarlanan kontrol cihazları da uzun oyun maratonlarında rahatlık sağlıyor.

Kullanıcı arayüzü

Cihaz, modüler bir ön panel tasarımına sahip. Gelecek aksesuarlarla işlevi değiştirilebilecek şekilde tasarlanan başlık, kullanıcılara ürünlerini zaman içinde kendi ihtiyaçlarına göre yenileme fırsatı veriyor. Takip için mevcut Lighthouse baz istasyonlarını kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, yeni Vive Cosmos External Tracking Mod’u ile ile Vive Cosmos’un performansından yararlanabilecek. Baz istasyon uyumlu bu ilk mod, Vive ekosistemindeki Vive Tracker gibi çevre birimlerini destekliyor.

Öte yandan Cosmos, kolaylıkla kurulabilen yeni Vive Reality System ile kullanıcıların sanal dünyalara adım atabilmesini sağlıyor. Vive Cosmos, yeni bir temel yazılım deneyimi sunan Vive Reality System’i destekleyen ilk başlık. Lens adlı yeni tasarlanan bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Cosmos ile XR ve Viveport Infinity uygulamalarında ve Origin adlı yeni dinamik ana ekranda gezinmek mümkün.

HTC Vive Cosmos teknik özellikleri:

  • Çözünürlük: Her gözde 1440 x 1700 piksel (Toplam 2880 x 1700 piksel)
  • Ekran: Çift 3,4 inç (çapraz) LCD
  • Yenileme hızı: 90 Hz
  • Görüş alanı: 110 derece
  • Ses: Dahili stereo kulaklık
  • Gerekli PC bağlantısı: USB 3.0, DisplayPort 1.2
  • Çevre Birimleri İçin Girişler: USB-C 3.0, modlar için özel bağlantı
  • Takip: Ayakta ve oturur pozisyonlar için minimum alan gereksinimi yoktur, oda ölçeği modunda minimum 2 m x 1,5 m
  • Ön Panel Modülleri: Vive Motion Mod (Cosmos ile birlikte gelir) ve Vive Cosmos External Tracking Mod (Ayrı satılır)
  • Vive Kablosuz Adaptör desteği: Evet, bağlantı kitiyle birlikte ayrı satılır. Boş PCIe yuvası gereklidir.

Bir Medal of Honor VR Oyunu Geliştiriliyor!

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Haber · PC · Virtual Reality