Kategoriler

HTC Vivepaper ile Sanal Dergileri VR Deneyimiyle Birleştiriyor

Vivepaper, HTC Vive kullanıcılarının çeşitli kaynaklardan interaktif VR içeriğine ulaşmasını sağlıyor. Detayları haberimizde okuyabilirsiniz.

HTC, Vive kullanıcıları için Vivepaper adında yeni bir uygulama yayınladı. Vivepaper, HTC Vive kullanıcılarının çeşitli kaynaklardan interaktif VR içeriğine ulaşmasını sağlıyor. Bu yeni uygulama sayesinde çeşitli sanal dergi içeriklerine erişim sağlayabildiğiniz gibi 360-derece videolar, 3D içerikler, ses ve benzeri diğer içeriklere de ulaşabiliyorsunuz.

Vivepaper uygulaması Çin’de Conde Nast Traveler içeriği ile beraber piyasaya sürülecek. Bu içerik sayesinde kullanıcılar, Dünya’nın çeşitli yerlerinden alınmış 360 derecelik görüntülerin içinde dolaşabilecekler. İlerleyen zamanlarda daha fazla yayıncının da bu furyaya katılmasını sağlayacaklarını söyleyen HTC firması yetkilileri ayrıca batı medyasından da bazı büyük yayıncılarla anlaşma aşamasında olduklarını açıkladı.

Vive kendilerinin bu tarz bir içerik sunan ilk VR firması olduğunu söyledi. Kişilerin dijital baskı dergileri yerine fiziksel kopyaları tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden birisinin ekran yerine daha gerçek hissettiren bir deneyim aranması olduğunu söyleyen firma yetkilileri, bu girişimleriyle o hissiyatı kullanıcılara vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu yeni uygulama, yayın organlarına yeni bir kulvar sağlamasıyla beraber, reklamcılara da kitlelere ulaşacak yeni bir imkan sunuyor. Reklamların nasıl veya ne şekilde yer alacağı belli olmasa da yukarıdaki videoda görüldüğü gibi bir arabayla 3D interaksiyona girebildiğiniz bir reklam başarılı olarak nitelendirilebilir.

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri Başladı

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Virtual Reality