Huawei, HUAWEI Mate 40 Serisi’ni tanıttı Huawei, HUAWEI Mate 40 Serisi’ni tanıttı
(Haber Bülteni) Sekiz yılda 10 Mate Serisi cihazın lansmanını gerçekleştiren Huawei, şimdi en yeni amiral gemisi Mate’i güçlendiriyor. HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI... Huawei, HUAWEI Mate 40 Serisi’ni tanıttı

(Haber Bülteni)

Sekiz yılda 10 Mate Serisi cihazın lansmanını gerçekleştiren Huawei, şimdi en yeni amiral gemisi Mate’i güçlendiriyor. HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+, dünyanın ilk ve tek 5 nanometre entegre 5G çip setini, Ultra Vision Cine Kamera sistemi ve ikonik Uzay Halkası tasarımını bünyesinde barındırıyor.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu  CEO’su Richard Yu, gerçekleştirdiği lansman sunumunda “HUAWEI Mate Serisi her yıl en heyecan verici teknolojiyi tek bir çarpıcı pakette bir araya getiriyor. Mate Serisi DNA’sını tanımlayan şey budur ve hepsi de inovasyona olan bağlılığımızla mümkün olmuştur. Bu benzeri görülmemiş zamanlarda, tüketicilerin yaşamları üzerinde olumlu ve anlamlı bir etki sağlayan yenilikçi teknolojiyle daha iyi bir gelecek yaratmaya kararlıyız. Gelecekte, Kusursuz Yapay Zeka Yaşam deneyimini dünyanın her yerinden tüketicilere sunmak için, iş ortaklarımızla yakın çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Tasarım

İkonik tasarımı yenilikçi teknolojiyle birleştiren HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+’ın 88 derece Horizon Display Ekran tasarımı, kompakt bir pakette ergonomik bir kullanım sunuyor. Ürünler ayrıca  toza ve suya dayanıklılık (IP68), hem sanal hem de fiziksel ses kontrolü seçenekleri ve yanlış dokunmayı önleyen gelişmiş algoritmalar da sunuyor. HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ akıllı telefonları, 3D Face Unlock, ultra geniş açılı selfie kamerası ve hassas hareket sensörü ile daha küçük bir ön kameraya sahip.

HUAWEI Mate 40 Serisi ikonik dairesel ve simetrik tasarımının bir evrimi olan Uzay Halkası Tasarımına sahip. HUAWEI Mate 40 ve HUAWEI Mate 40 Pro, Siyah, Beyaz ve Mistik Gümüş renklerinde mevcut. Ayrıca Ayçiçeği Sarısı ve Zeytin Yeşili olmak üzere iki vegan deri çeşidi de bulunuyor. HUAWEI Mate 40 Pro+, Seramik Beyazı ve Seramik Siyahı renklerde sunulan zarif bir nano teknoloji seramik arka panele sahip.

 Kirin 9000

5G için tam donanımlı ve yoğun hesaplamalar ile çoklu görev işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen Kirin 9000, mevcut en gelişmiş 5nm 5G çipseti. Bugüne kadarki en yoğun ve en tam özellikli 5G SoC olan Kirin 9000, 15.3 milyardan fazla transistöre sahip. Üst düzey güç verimliliği için 3 farklı seviyede tasarlanan güçlü işlemci, 3.13 GHz hızlara kadar ulaşabiliyor. Ayrıca SoC’ye entegre bir 24 çekirdekli Mali-G78 GPU’nun yanı sıra, cihazdaki yapay zekayı yeni bir seviyeye taşıyan iki büyük çekirdekli ve bir küçük çekirdekli yenilikçi bir NPU da bulunuyor.

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+‘taki 24 çekirdekli Mali-G78 GPU, şimdiye kadar bir Huawei cihazında bulunan en güçlü GPU. 90Hz ekran, daha yüksek yanıt süresi için 240Hz dokunmatik örnekleme hızı ile birlikte çalışıyor ve görsel deneyime karşılık gelen dokunsal geri bildirim sağlıyor. Bu eğlence kurulumu, süper bas stereo ile sinematik deneyimler yaratmak için iki stereo hoparlörle tamamlanıyor.

HUAWEI Mate 40 Serisi, HUAWEI SuperCharge’ın en hızlı versiyonunu destekleyen, 5G’nin taleplerine ayak uydurmak için gerekli olan pil teknolojisiyle de donatılmış.

Kamera Sistemi

HUAWEI Mate 40 Serisi’ndeki kamera sistemi, mümkün olan en iyi kamera çözümünü sağlamak için Leica ile birlikte tasarlanmış ve ultra geniş açılı lens, güçlü yüksek çözünürlüklü ana kamera, etkileyici telefoto kamera ve daha fazlasını sunuyor. Dual Cine Kamera ve  Dual Ultra Geniş Kamera ile kullanıcılar, hem ön hem de arkaya bakan kameradan inanılmaz geniş açılı videolar ve görüntüler yakalayabilirler.

Sinematik videografi konusunda HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ bir dizi yenilik sunuyor. Dual Cine Kamera, 3:2 sinema tarzı bir çekim oranı sensörüne sahip. Steady Shot ile yüksek kaliteli görüntüler yakalamak oldukça kolay. Kullanıcılar, XD Fusion HDR Engine ile ise aşırı ışık kontrastıyla çekerken bile dengeli pozlama yapabilir. Diğer gelişmeler arasında Tracking Shot bulunurken, Story Creator gerçek sinematik efektlere izin verir. Arka plan müziği, filtreler ve efektler de kolaylıkla eklenebilir. Ses performansına da önem veren HUAWEI Mate 40 Serisi, Audio Focus, Audio Zoom ve bağlı Bluetooth cihazlarından yüksek kaliteli ses kaydı özelliklerine sahip.

Ultra Geniş Cine Kamera lensi daha geniş bir görüş alanının yanı sıra daha zengin ayrıntı, gelişmiş düşük ışık performansı ve bozulma düzeltme algoritmaları sunarak kullanıcıların geniş manzaralar yakalamasına olanak tanıyor. Ana kamera ise gerçek yüksek çözünürlüklü çekimler sağlıyor. Tam Piksel Octa PD Otomatik Odaklama ile görüntü kalitesi daha da geliştirilmiş. Geliştirilmiş distorsiyon düzeltmesi yüzü, vücudu ve uzuvları hedefleyerek ultra geniş açılı lensi daha fazla senaryoda kullanışlı hale getiriyor. HUAWEI Mate 40 Pro, 10x hibrit yakınlaştırmayı ve 50x dijital yakınlaştırmayı desteklemek için bir periskop optik telefoto kameraya sahip ve HUAWEI Mate 40 Pro +, 20x hibrit yakınlaştırma ve 100x dijital yakınlaştırma sağlayan çift telefoto kamera ile bunu daha da ileri götürüyor.

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ üzerindeki Ultra Vision Selfie Kamerası, 4K çekim desteği ile mevcut 3 görüş alanından birinde çekim yapma seçeneğiyle vlog  ve selfie çekimlerini zenginleştiriyor.

Yepyeni Özellikler

HUAWEI Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+, cihazların tamamen eller serbest kontrolünü sağlayan Smart Gesture Control özelliğine sahip. Cihazı uyandırmak için elinizi cihazın üzerine getirmeniz  veya sola, sağa, yukarı ve aşağı kaydırmalarla telefonunuzda gezmeniz yeterli. Ayrıca Air Tap adı verilen bir hareketle de  (air tap) çağrı cevaplamak mümkün.  Yeni Eyes on Display sayesinde ise telefonla göz teması kurarak istenmeyen aramaların sesi kısılabiliyor ve kullanıcı cihaza odaklandığı sürece otomatik uyku devre dışı bırakılıyor.

Çoklu Ekran İş Birliği, Huawei’nin 1 + 8 + N ekosistemi ile birleştiğinde kullanıcılara aynı anda birden fazla cihazı çalıştırma imkanı sunuyor ve eşzamanlı olarak üç uygulamayı birden çalıştırarak telefon ve bilgisayarı birleştiriyor. Ayrıca, kullanıcıların akıllı telefon ekranlarındaki içeriği başkalarına sunmaları gerektiğinde, tek yapmaları gereken, açılan Çoklu Cihaz Kontrol Paneline dokunmak.

Trusted Execution Environment işletim sistemi, ticarileştirilmiş güvenlik mikro çekirdeği için en yüksek sertifika seviyesi olan CC EAL5+ sertifikasına sahip. EMUI 11 ayrıca yeni gizlilik özellikleriyle birlikte geliyor: Kullanıcılar görüntüleri aktarırken konum, zaman ve cihaz ayrıntıları gibi hassas kişisel verileri gönderilmeden önce dosyadan kolayca temizleyebilirler. Not Kilidi, içeriği bir PIN veya biyometri verisi ile güvence altına alarak kişisel notların her zaman kişisel kalmasını sağlıyor

HUAWEI Mate 40 Serisi, kullanıcılara daha akıllı bir telefon deneyimi sunmayı vadeden Huawei Mobil Hizmetleri (HMS) ile donatılmış. Lansman sırasında Huawei, global Huawei kullanıcıları için mevcut yeni uygulamaları da açıkladı: Bunlar, birden çok arama türünü destekleyen bir arama motoru olan Petal Search; HUAWEI Mate 40 Serisi’nin hareket kontrol özelliğini kullanan bir harita uygulaması olan Petal Maps ve güçlü bir birleşik belge hizmeti olan HUAWEI Docs.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.