HUAWEI Mate40 Pro, Kamera Özellikleriyle Öne Çıkıyor HUAWEI Mate40 Pro, Kamera Özellikleriyle Öne Çıkıyor
(Haber Bülteni) HUAWEI, akıllı telefon sektörünün en büyük sensörlerinden bazılarını cihazlarına entegre ederek fark yaratıyor. HUAWEI Mate 40 Pro da bunlardan bir tanesi. HUAWEI... HUAWEI Mate40 Pro, Kamera Özellikleriyle Öne Çıkıyor

(Haber Bülteni)

HUAWEI, akıllı telefon sektörünün en büyük sensörlerinden bazılarını cihazlarına entegre ederek fark yaratıyor. HUAWEI Mate 40 Pro da bunlardan bir tanesi.

HUAWEI Mate40 Pro, Ultra Vision Cine Kamera sisteminin ana kamerası olan 50MP Süper Algılama Geniş Kamera, köşesi 1/1,28 inç ölçülerinde devasa bir akıllı telefon kamera sensörüne sahip. HUAWEI’nin çok sayıda büyük pikselle doldurması için büyük bir yüzey alanı sağlayan bu dev sensör, yüksek çözünürlüklü görüntülerin yanı sıra objektif olarak daha iyi netlik ve ayrıntıyla sonuçlanıyor.

 

Canlı Renkler

Telefon, HUAWEI’nin öncülüğünü yaptığı bir RYYB renk filtresi dizisine (CFA) sahip. Piyasadaki diğer akıllı telefonların çoğunda kullanılan RGGB CFA’nın aksine, RYYB CFA, yüzde 40’a kadar daha fazla ışık alımı sağlamak için yeşil piksel yerine sarı pikseller kullanıyor. 4’ü 1 arada piksel gruplamayı ve Full Pixel Octa PD Otomatik Odaklama’yı da destekleyerek, daha iyi ışık algılama ve otomatik odaklama performansı için dört pikseli tek bir pikselde birleştiriyor. Tüm bu özellikler, HUAWEI Mate40 Pro’nun sunduğu kamera performansına katkıda bulunuyor.

HUAWEI Mate40 Pro’daki Kirin 9000 SoC, daha iyi hesaplama ve görüntüleme yeteneklerini destekleme gücü veriyor. Fotoğrafçılık için, RAW kareleri yapay zeka ve algoritmalarla işleyen, renk, dinamik aralık ve ayrıntı gibi tüm değişkenleri optimize ederek daha kaliteli bir çıktı üreten XD Fusion Engine‘i destekliyor.

 

HUAWEI, yıllardır kamera sistemlerini Leica ile birlikte tasarlıyor. Güçlü ikili, renkten optik tasarıma kadar kamerayla ilgili bir dizi geliştirme üzerinde iş birliği yaparak, Leica’nın çeşitli ve canlı renk paletiyle cep telefonlarından elde edilebilen fotoğraflar oluşturmuş.

HUAWEI Mate40 Pro, renk doğruluğunu üç kanallı sensörlü bir akıllı telefon kamerasına kıyasla yüzde 45’e kadar artırmak için sekiz kanallı Çok Spektrumlu Renk Sıcaklığı Sensörü ve AI AWB Algoritmasına sahip. Kameralar tarafından yakalanan bilgilerin ekrana daha sadık bir şekilde aktarılması için yeni bir renk uyarlama çözümü de kullanılıyor. DCI-P3 renk gamından yararlanan HUAWEI Mate40 Pro, yakalayabileceği ve ekranda görüntüleyebileceği renk aralığını etkili bir şekilde genişletiyor.

Geniş Cine Kamera

HUAWEI Mate40 Pro, biri önde diğeri arkada olmak üzere iki ultra geniş Cine kameraya sahip. Ultra Vision Cine Kameranın bir parçası olan 20MP arka ultra geniş açılı kamera, diğer cihazların sahip olduğu birçok ana kamera kadar çok yönlü ve güçlü.

HUAWEI Mate40 Pro’daki Ultra Geniş Cine Kamerası, devasa büyüklükteki 1/1,53 inç sensörü sayesinde net gece çekimleri yapmakta hiç sorun yaşamıyor. Ultra Vision Selfie kameranın da bazı numaraları var. 100 dereceye kadar geniş görüş alanını destekleyerek vlog yapmayı çok daha kolay hale getiriyor ve kullanıcıların selfie çubuğu olmadan bile bir grup selfie’sinde daha fazla kişiyi kadraj içine almasına olanak tanıyor. Görüntülerin gerçeğe sadık kalmasını sağlamak için “balık gözü” bozulma efektini en aza indirerek, her iki Cine kameradaki bozulma düzeltme algoritması sayesinde bozulma minimumda tutuyor.

Çok Yönlü Zoom Aralığı

HUAWEI Mate40 Pro, Periskop Telefoto Kamerasıyla muhteşem yakınlaştırılmış çekimler sunuyor. Katlanmış bir optik sistemden yararlanan HUAWEI Mate40 Pro, uzaktaki nesneleri yakınlaştırmak için 10x hibrit yakınlaştırma ve 50x dijital yakınlaştırmayı destekliyor.

DxOMark ölçümlerine göre Huawei Mate40 Pro, 136 puanla fotoğrafçılığın zirvelerinde olarak lanse ediliyor. 140 puan alan Fotoğraf parametrelerinin sırasıyla 109, 104 ve 101 puanla Pozlama, Renk ve Doku olduğu ortaya çıkmış. Yeni Huawei amiral gemisi, video yetenekleriyle de etkileyerek mobil videografide yeni bir standart oluşturuyor. Video kategorisindeki alt derecelendirmeler olan Otomatik Netleme (105 nokta), Gürültü (105), Sabitleme (102), Pozlama (102) ve Yakınlaştırma (Tele ve Geniş) (88) ile HUAWEI Mate40 Pro’nun toplam video puanı 116 puana ulaşıyor.

HUAWEI Mate40 Pro, diğer HUAWEI ürünleriyle de sinerji oluşturabiliyor. Örneğin, kullanıcılar HUAWEI FreeBuds Pro’yu bir HUAWEI Mate40 Pro ile eşleştirebilir ve kulaklıkları video çekerken ses giriş cihazı olarak kullanabilir.

HUAWEI Mate40 Pro, 13.999 TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ile tüketicilere sunuluyor. Teslimattan sonra siparişlerim sekmesinden “İnceleme Yaz” seçeneğine tıklayarak yorum bırakan tüketiciler, HUAWEI Band 4 Pro’yu 1 TL karşılığı alabileceği kupon kodu da kazanıyorlar.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.