Huawei Petal Search ile Çevrenizi Keşfedin Huawei Petal Search ile Çevrenizi Keşfedin
(Haber Bülteni) 2020’nin yaz aylarında Türkiye’de kullanıma sunulan Huawei mobil arama motoru Petal Search, kendini geliştirmeye devam ediyor. Petal Search “Yakınlarda” özelliği ile kullanıcılar... Huawei Petal Search ile Çevrenizi Keşfedin

(Haber Bülteni)

2020’nin yaz aylarında Türkiye’de kullanıma sunulan Huawei mobil arama motoru Petal Search, kendini geliştirmeye devam ediyor. Petal Search “Yakınlarda” özelliği ile kullanıcılar yakınlarındaki kafe, otel, restoran, alışveriş ve etkinlik gibi birçok noktayı arayıp onlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekler.

Avrupa başta olmak üzere, bugün dünya genelinde 170’ten fazla ülkede, 15 milyondan fazla kullanıcısı olan Petal Search, kategori ve arama bazlı özel sonuçlarıyla kullanıcıların ihtiyaçlarını kolayca karşılamasını hedefliyor. Petal Search kullanıcıları, herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeden müzik dinleyebilir, otel rezervasyonu yapabilir, sadece bir anahtar kelime yazarak ilgili tüm haberleri okuyabilirler. Bunlara ek olarak, “Yakınlarında” sekmesi ile de yaşadıkları yerdeki restoranları görüntüleyebilir, market fiyatlarına göz atılabilir, uygun kiralık evlerin harita üzerinden uzaklığına bakabilirler.

Güvenlikli Önlemleri

Huawei Petal Search, çok sıkı gizlilik, güvenlik, kişisel mahremiyet ve telif hakkı koruma standartlarına odaklanılarak geliştirilmiş. Huawei Petal Search, Verilerin işlenmesinde daha fazla güvenilirlik sağlayan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) uygunluğunu gösteren Avrupa Gizlilik Mührü sertifikasına sahip.

Kullanıcıların güvenle uygulama indirmesini sağlayan özelliklerden biri, dünya çapında 6 bölgesel merkez ve 15 veri merkezinde yerel veri depolaması kuran Huawei Mobil Servisleri. Yerelleştirilmiş hizmet dağıtım politikasına uygun olarak kişisel bilgiler şifrelenerek kullanıcının ait olduğu bölgede saklanıyor. Ayrıca, hassas kişisel veriler yalnızca cihazda işleniyor. Böylece Huawei kullanıcıları kişisel verileri üzerinde tam kontrole sahip oluyorlar.

Huawei, Petal Search’ü ve özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Huawei’nin geliştirme yol haritasında daha çok kategorinin açılmasını sağlayacak dikey arama var. Böylece Petal Search, finans, müzik ve ses tanıma yanında görsel aramalarda da iyileştirmeler sunacak.

Sadece Huawei cihazlarda değil tüm Android ekosisteminde kullanılabilen Petal Search’le ilgili daha detaylı bilgiye https://consumer.HUAWEI.com/tr/mobileservices/search/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 



Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.