Kategoriler

Huawei Petal Search ve Kullanıcı Güvenliği

(Haber Bülteni)

Huawei cihazları için resmi uygulama platformu olan AppGallery, eğlenceden eğitime ve ticarete kadar tüm tüketici ihtiyaçlarını kapsayan 18 uygulama kategorisi sunuyor. İstenilen içerik için arama sürecini kısaltmak ve uygulama indirmeyi kolaylaştırmak için Petal Search de kullanıcılara yardım etmeye hazır.

Petal Search, sıradan bir internet aramasından ziyade, her kategori ve aramaya özel sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeden müzik dinleyebilir, otel rezervasyonu yapabilir, sadece bir anahtar kelime yazarak ilgili tüm haberleri okuyabilir hata isterseniz haberi hangi kaynaktan okumak istediğinizi bile seçebiliyorsunuz. Tüm bunlar, en yüksek sektör standartlarını karşılamak üzere Qwant ve Yandex dahil olmak üzere küresel ve Avrupalı arama motoru liderleriyle ortaklaşa oluşturulmuş.

Yalnızca AppGallery kullanıcıları, özel içeriğin ve ücretsiz hoş geldiniz hediyelerinin, özel oyun içi etkinliklerin, yarışmaların, ödül çekilişlerinin ve ödüllerin keyfini çıkarabiliyor.

Kullanıcı Güvenliği

Dünya çapında 6 bölgesel merkez ve 15 veri merkezinde yerel veri depolaması kuran Huawei Mobil Servisleri, kullanıcıların güvenle uygulama indirmesini sağlıyor. Yerelleştirilmiş hizmet dağıtım politikasına uygun olarak kişisel bilgiler şifrelenir ve kullanıcının ait olduğu bölgede saklanır. Ayrıca, hassas kişisel veriler yalnızca cihazda işlenir ve Huawei kullanıcıları kişisel verileri üzerinde tam kontrole sahip olabilir.

Güvenlik bağlamında, geliştiricinin gerçek isim doğrulaması, dört aşamalı inceleme süreci, indirme ve yükleme koruması, güvenli uygulama operasyonu için bir önleme mekanizması gibi güvenlik döngüleri mevcut. Kullanıcılara yalnızca kaliteli ve güvenli bir deneyim sağlamak için, tüm uygulamalar, AppGallery’de izin verilmeden önce kapsamlı bir şekilde kontrol ediliyor. Bu gizlilik kontrolü, güvenlik açıkları, kötü niyetli davranış tespiti ve manuel gerçek isim güvenlik kontrolünü içeriyor.

Huawei AppGallery küresel olarak bir yaş derecelendirme sistemi uyguluyor. Reşit olmayan kullanıcılar için güvenli ve sağlıklı bir uygulama ortamı sağlayarak yaşa uygun olmayan içeriği kullanıcı ayarlarına göre engelleyebiliyor.

Huawei’nin Petal Search arama motoru, donanım tabanlı güvenlik ve gizlilik teknolojilerini, Avrupa’nın önde gelen “gizlilik tasarımlı” arama motorları tarafından belirlenen benzersiz gizlilik standartlarıyla bir araya getirdiğini iletiyor. Huawei Petal Search, her zaman tüm arama sonuçlarının kaynak kökenini listeleyerek, kullanıcılara seçenek sağlıyor böylece mevcut uygulama ve içerik için tam şeffaflık getiriyor. Ayrıca, AppGallery tamamen Petal Search widget’ına entegre edilmiş ve AppGallery’de halihazırda mevcut olan tüm uygulamalar yeni araçtaki herhangi bir aramanın en üstünde görünür.

Petal Search’ü telefonunuza indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

 

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber