Huawei’den Hi-Fi Ses Kalitesi Sunan Kulaklık: FreeBuds Studio Huawei’den Hi-Fi Ses Kalitesi Sunan Kulaklık: FreeBuds Studio
(Haber Bülteni) Huawei, HUAWEI Mate 40 Serisi lansmanında ilk kulak üstü kablosuz kulaklıkları HUAWEI FreeBuds Studio’yu duyurdu. Yeni kulaklıklar, Hi-Fi düzeyinde bir dinleme deneyimi... Huawei’den Hi-Fi Ses Kalitesi Sunan Kulaklık: FreeBuds Studio

(Haber Bülteni)

Huawei, HUAWEI Mate 40 Serisi lansmanında ilk kulak üstü kablosuz kulaklıkları HUAWEI FreeBuds Studio’yu duyurdu. Yeni kulaklıklar, Hi-Fi düzeyinde bir dinleme deneyimi yaratmak için 48 kHz’e kadar geniş frekanslı yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sunuyor.

HUAWEI FreeBuds Studio, birinci sınıf bir görünüm için metalik mat bir dokuya sahip. Paslanmaz çelikten silindirik bir kol, tasarımı güçlendirmek için kafa bandı ve kulak kapaklarını birbirine bağlıyor. Kulaklık, farklı kulak boyutlarına uyum sağlamak için 65mm x 42mm ölçülerinde daha büyük kulak kapaklarına sahip. Protein deri kulaklık yastığı hem yumuş<ak ve rahat bir kullanım hem de çok iyi bir  ses yalıtımı sağlıyor. Kafa bandı, farklı şekillere ve boyutlara uyacak şekilde 150 dereceye kadar uzayabiliyor.

Ses Kalitesi

Profesyonel akustik bileşenleri sayesinde HUAWEI FreeBuds Studio, zengin ayrıntılarla Hi-Fi ses sunmak için 4 Hz – 48 kHz’lik geniş bir frekans yelpazesini destekliyor.

Kulaklık, özelleştirilmiş bir diyafram sürücüsüne sahip. Dört katmanlı 40 mm polimer diyafram, daha geniş bir frekans aralığı ve daha yüksek hassasiyet sağlarken, Huawei’nin kendi geliştirdiği L2HC kablosuz ses kodek teknolojileri 960 kbps’ye kadar ses aktarım hızı sağlıyor. Bu teknoloji, HUAWEI FreeBuds Studio’nun ses dosyalarının orijinal yüksek kaliteli seslerini tüm ayrıntılarıyla yeniden üretmesini sağlıyor.

HUAWEI FreeBuds Studio, yenilikçi “TAT” çift katmanlı ses yalıtımına ve 40 dB’ye kadar gürültü giderme etkisi sağlayan akıllı dinamik ANC’ye sahip. Dahili IMU ortam sensörü ve mikrofon sistemi ile kulaklıklar, kullanıcının ses ortamını doğru bir şekilde algılayarak daha iyi gürültü giderme için ortama uyum sağlayabilen üç ANC modu sunuyor. HUAWEI FreeBuds Studio, farkındalık modunu ve ses modunu destekleyerek kullanıcıların çevrelerinden haberdar olmalarına veya kulaklıklarını çıkarmadan net bir konuşma yapmalarına olanak tanıyor. Tamamen yeni altı mikrofonlu çağrı gürültü azaltma sistemi, sesi çok yönlü olarak yakalayıp, seslere etkili bir şekilde odaklanarak arka plan gürültüsünü kesiyor.

 Çift Bağlantı

HUAWEI FreeBuds Studio, kullanıcıların bağlantıyı kesip yeniden bağlamaya gerek kalmadan aynı anda iki cihaza bağlanmasına olanak tanıyan dört kanallı, çift modlu çift bağlantıya sahip. Çift bağlantı, aynı zamanda Android, iOS ve Windows tabanlı cihazlarda da destekleniyor.

HUAWEI FreeBuds Studio, 360 derece çok yönlü Bluetooth sinyal kapsama alanı sunan, sektörün ilk çift antenli kulak üstü kablosuz kulaklığı olarak lanse ediliyor. Havalimanları gibi güçlü sinyal paraziti olan yerlerde bile çift anten tasarımı, daha güçlü bir sinyale sahip başka bir anteni akıllıca tanımlayabiliyor. Böylece sorunsuz telefon görüşmeleri için daha iyi bağlantı sağlıyor.

HUAWEI FreeBuds Studio tamamen şarj olduğunda; ANC açıkken 20 saate kadar ve ANC kapalıyken 24 saate kadar müzik çalabiliyor. Sadece 10 dakikalık şarjla ise, ANC açıkken, 5 saat ve ANC kapalıyken 8 saat müzik çalabiliyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.