HUAWEI, dünyanın ilk TWS kulaklığı FreeBuds Pro’yu tanıttı HUAWEI, dünyanın ilk TWS kulaklığı FreeBuds Pro’yu tanıttı
(Haber Bülteni) HUAWEI, en yeni amiral gemisi Gerçek Kablosuz Stereo (TWS) kulaklıkları FreeBuds Pro’nun tanıtımını gerçekleştirdi. HUAWEI FreeBuds Pro, dünyanın ilk akıllı dinamik gürültü... HUAWEI, dünyanın ilk TWS kulaklığı FreeBuds Pro’yu tanıttı

(Haber Bülteni)

HUAWEI, en yeni amiral gemisi Gerçek Kablosuz Stereo (TWS) kulaklıkları FreeBuds Pro’nun tanıtımını gerçekleştirdi. HUAWEI FreeBuds Pro, dünyanın ilk akıllı dinamik gürültü önleyici kulaklığı olarak Huawei’nin ses ürünleri arasında yer alıyor.

HUAWEI FreeBuds Pro, hem şık hem minimalist bir tasarıma sahip. Üç farklı boyutta silikon kulak tıkacı ile birlikte gelen kulaklıklar, Huawei Ses Laboratuvarında, dünya çapında 1.000’den fazla gerçek kullanıcıdan toplanan kulak kanalı verileri analizi ile oluşturuldu . Böylece HUAWEI AI Life uygulamasında bulunan uyum algılama özelliği ile kulaklığı güçlendirmiş.

 

Ek olarak, FreeBuds Pro’nun kare şekilli gövdesi, aynı zamanda harici gürültüyü en aza indiriyor ve rüzgar gürültüsünü azaltmak için ses alma deliklerini ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar yürürken, koşarken veya bisiklete binerken bile dış gürültüden etkilenmiyorlar. Ayrıca, FreeBuds Pro kulaklık gövdeleri kullanılarak kolay bir şekilde aktif gürültü engelleme özelliği etkinleştirilebilir, ses seviyesi ayarlanabilir, aramalar yanıtlanabilir, oynat düğmesine basılabilir ve şarkılar arası geçiş yapılabilir.

 

Gürültü Engelleme Özelliği

FreeBuds Pro ile Huawei’nin ses mühendisleri, hoparlör ve dinamik sürücü arasına özelleştirilmiş bir dinamik süspansiyon eklemiş. Önde gelen Hi-Fi üreticileri tarafından kullanılan bir tekniği kablosuz kulaklıklara taşıyan bu teknoloji, tüm kulaklığın akustik sistemini stabilize ederek canlı ve net bir ses sağlamak için titreşimleri azaltıyor. FreeBuds Pro,  kullanıcının kulak tipine göre sesi otomatik olarak optimize etmek için kulak içi mikrofondan gelen verileri kullanan yeni bir özellik olan Dinamik EQ Ayarını kullanıyor.

Önceki modellerde iyileştirilen gürültü giderme 40dB’ye kadar artırılırken, kapalı kulak içi oturma,  dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Bunu daha da geliştiren kulaklıkların içine ve dışına yerleştirilen çift mikrofon, ortamdaki gürültüyü hızla belirleyip çevresel gürültüyü etkili bir şekilde kesmek için 3 gürültü önleme modu (Ultra Mod, Rahat Mod ve Genel Mod) arasında otomatik geçiş yapıyor.

Aktif gürültü giderme etkinleştirildiğinde kulaklıkların pili 4,5 saate kadar dayanıyor. Gürültü giderme etkinleştirilmediğinde pil, ürünle verilen şarj kutusu ile şarj edilmesine gerek kalmadan 7 saat boyunca dayanıyor.

HUAWEI FreeBuds Pro aynı zamanda dünyanın ilk akıllı çift antenli Bluetooth kulaklığı olma özelliğini de taşıyor. FreeBuds Pro’da her kulaklık, kesintisiz bir bağlantı için 360 derece çok yönlü Bluetooth sinyal kapsama alanı sunan iki Bluetooth anteni ile donatılmış.

Farkındalık Modu ve Ses Modu, kullanıcıların yoldan geçerken veya sohbet ederken dış dünyayı duymalarına yardımcı olmak için çift mikrofonu kullanıyor. Android, iOS ve Windows ile gerçekleştirilen Çift Bağlantı, kullanıcıların tek bir markaya bağlı kalmadan cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceği anlamına geliyor.

 

Huawei Free Buds Pro’nun Ekim ayında Türkiye’de satışta olması planlanıyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.