HUAWEI’nin En İnce ve En Hafif Telefonu: Nova 9 HUAWEI’nin En İnce ve En Hafif Telefonu: Nova 9
(Haber Bülteni) 2021’de piyasaya sürülen hemen hemen her yeni telefon 220 gramdan daha ağır, 8 mm’den daha kalın ve 6,8 inçe ulaşan bir ekrana... HUAWEI’nin En İnce ve En Hafif Telefonu: Nova 9

(Haber Bülteni)

2021’de piyasaya sürülen hemen hemen her yeni telefon 220 gramdan daha ağır, 8 mm’den daha kalın ve 6,8 inçe ulaşan bir ekrana sahip. Akıllı telefon boyutları artarken, ergonomi ve kullanılabilirlik düşüyor. HUAWEI’nin buna bir çözümü var.

Devasa bir ekrana sahip olmanın özellikle video seyretme konusunda büyük avantajları var. Ancak günümüzde telefonlar ortalama bir insan eli için çok büyük hale geldi. Telefonu tutmak rahatsız ediciyse ve temel işlevlere erişmek zorluyorsa, büyük bir ekrana sahip olmanın pek faydası yok. Son zamanlarda ortaya çıkan sert köşeli düz kenarlar kullanma eğilimi, ergonomi kabusunu daha da kötüleştiriyor.

HUAWEI, ergonomiye öncelik veren ve ekran boyutundan çok fazla ödün vermeyen bir akıllı telefon olan nova 9’u tasarladı. 6,57 inç ekrana sahip olmasına rağmen nova 9’un yatay uzunluğu yalnızca 73,7 mm, kalınlığı 7,77 mm ve yalnızca 175 gram ağırlığında. Nova Serisi’nin 2016’daki ilk çıkışından bu yana HUAWEI, “güzellik önce gelir” ilkesini benimsiyor. Nova 9’un ışık altında parıldayan ancak parmak izi bırakmayan ve mat cama göre elde daha az kayganlık camı bunun bir örneği. Bu özel cam, HUAWEI mühendislerinin doğruyu bulmadan önce yüzlerce deneme gerektiren son derece ayrıntılı bir süreç olan HUAWEI’nin yeni Starry Flash AG Cam süreci ile elde edilmiş. HUAWEI nova 9 , Yıldız Mavisi ve Gece Yarısı Siyahı olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile geliyor.

 

HUAWEI nova 9’un dörtlü kamera sistemi, mükemmel bir 12,5 megapiksellik çekim üretmek için piksel gruplama teknolojisini kullanan 50 megapiksellik bir “Ultra Vision” kamera içeriyor. Bu güçlü kameraya eşlik eden 8 megapiksellik ultra geniş lens, geniş manzaraları veya büyük grup çekimlerini kolaylaştırıyor. Son olarak, derinlik bilgisi ve makro fotoğrafçılık için bir çift sensör bu çok yönlü sistemi tamamlıyor.

Tüm bu kameralar yetenekli olsa da ana 50 megapiksel kamera, en üst düzey amiral gemisi kalitesinde, akıllı telefonlardaki en büyük görüntü sensörlerinden birine sahip. Bu sensör yalnızca ışık alımına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda daha sığ alan derinliği sayesinde doğal kremsi bokeh üretiyor. Bu donanımı HUAWEI’nin endüstri lideri XD Fusion hesaplamalı fotoğraf motoruyla birleştirilerek tüm aydınlatma koşullarında dinamik, iyi dengelenmiş çekimler elde edilmesi sağlanmış. Selfie çekmeyi seviyorsanız, nova 9, parlak ve canlı selfie’ler yakalayan 32 megapiksellik ön kamerayla bu alanda da öne çıkıyor. Üstün yazılım işleme ile, her durumda harika görünen oto portreler için ikna edici bokeh veya güzellik efektleri üretebilirsiniz.

HUAWEI nova 9, ince yapısına rağmen bu boyutta bir telefon için oldukça büyük olan 4.300 mAh pili sayesinde size tüm gün pil ömrü sunmaya devam ediyor. HUAWEI nova 9, pilinin yarısını yalnızca 15 dakikada veya 0-100 tam şarj için 38 dakikada doldurmasını sağlayan SuperCharge teknolojisini destekliyor ve şarj cihazı kutuya dahil.

HUAWEI Online Mağaza’da nova 9, kılıfı da dahil olmak üzere 9.499 TL fiyatla satışa sunuluyor. İsteyen tüketiciler, 119 TL daha ödeyerek 1 yıl fazladan ek garanti satın alarak telefonlarını 3 yıl boyunca HUAWEI Servis güvencesi dahilinde kullanabilirler.
 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.