Intel Yeni 11’inci Nesil, Intel Iris Xe grafik mimarili Intel Core işlemcileri pazara sunuyor Intel Yeni 11’inci Nesil, Intel Iris Xe grafik mimarili Intel Core işlemcileri pazara sunuyor
(Haber Bülteni) Intel, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için dünyanın en iyi işlemcileri olan ve iş akışlarında rakip ürünlere kıyasla 2,7 katına kadar daha... Intel Yeni 11’inci Nesil, Intel Iris Xe grafik mimarili Intel Core işlemcileri pazara sunuyor

(Haber Bülteni)

Intel, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için dünyanın en iyi işlemcileri olan ve iş akışlarında rakip ürünlere kıyasla 2,7 katına kadar daha hızlı içerik oluşturma, %20’nin üzerinde daha hızlı ofis üretkenliği ve 2 katından daha hızlı oyun ve video akışı sunan, Intel® Iris® Xe grafik mimarisine sahip 11’inci Nesil Intel®Core™ işlemcilerini pazara sunuyor.

Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip yeni 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri (kod adı “Tiger Lake”), Windows ve ChromeOS tabanlı dizüstü bilgisayarlar için dünyanın en iyi işlemcileri olarak lanse ediliyor.

Intel’in yeni SuperFin işlem teknolojisinden yararlanan 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri, önceki nesillere kıyasla çok daha yüksek frekanslarda çalışırken aynı zamanda lider performans ve yanıt hızıyla güç verimliliğini optimize ediyor. Acer, Asus, Dell, Dynabook, HP, Lenovo, LG, MSI, Razer, Samsung gibi ortaklar tarafından 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri tabanlı 150’den fazla tasarımın pazara sunulması bekleniyor.

Intel Evo

Firma ayrıca Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri tabanlı ve ikinci sürüm spesifikasyonu ile Project Athena inovasyon programının temel deneyim göstergeleri uyarınca doğrulanan tasarımlar için Intel® Evo™ platformu markasını da tanıttı.

Intel Evo etiketini taşıyan Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri tabanlı cihazların iş yapmak için en iyi dizüstü bilgisayarlar olduğu doğrulandı. Bu yıl 20’den fazla doğrulanmış tasarımın pazara sunulması bekleniyor.

Intel üst düzey başkan yardımcısı ve Müşteri Bilgi İşlem Grubu genel müdürü Gregory Bryant, “Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri, gerçek dünya işlemci performansı bakımından önemli bir atılımı temsil ediyor ve bugüne kadar ürettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayar işlemcileri. Üretkenlikten ve içerik yaratmadan eğlenceye ve oyunlara kadar, gücünü 11’inci Nesil Intel Core işlemcilerinden alan bir sistemi, özellikle ortaklaşa tasarlanmış ve doğrulanmış yeni Intel Evo tasarımlarımızdan birini tercih ettiğinizde, mümkün olan en iyi dizüstü bilgisayar deneyimini satın aldığınızı bilirsiniz.” dedi.

Intel Iris Xe Grafik Mimarisine Sahip 11’inci Nesil Intel Core İşlemcileri

Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip 11’inci Nesil Intel Core işlemcileri,  Intel’in en iddialı tek çipten oluşan sistemini (SoC) temsil ediyor. Performans bakımından  üretkenlik, yaratıcılık, oyun, eğlence ve iş birliği bakımından U serisi dizüstü bilgisayarlar için en iyi deneyimleri sunuyor. Geniş bir entegre özellik yelpazesi, optimize edilmiş merkezi işlemci, grafik işlemcisi, yapay zeka hızlandırması, yazılım optimizasyonu ve insanların en fazla kullandığı uygulamalarda ve özelliklerde gerçek dünya performansını en yüksek düzeye çıkaran platform yetenekleri ile pazardaki en iyi ince ve hafif platformlara güç kattığı öne sürülüyor.

Amaç: En İyi İnce ve Hafif Platformlara Olanak Sağlamak

Architecture Day 2020 etkinliğinde ayrıntılı bir biçimde açıklandığı şekilde, Intel’in yeni SuperFin işlem teknolojisine sahip yeni Willow Cove işlemcisi ve Intel® Xe grafik mimarileri, frekans bakımından sınırları zorluyor – 4,8 Ghz’ye kadar – enerji verimliliğini arttırıyor ve aynı zamanda uzmanlaşmış bilgi işlem motorlarının, hızlandırıcıların ve yazılım optimizasyonlarının tek çipten oluşan sisteme entegre edilmesine olanak sağlıyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.