Intel’in 40. Yıl Özel İşlemcileri Monster Notebook’ta Intel’in 40. Yıl Özel İşlemcileri Monster Notebook’ta
Yerli marka Monster Notebook, oyuncuların karşısına özel bir ürünle çıkıyor. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Intel’in 40. Yıl Özel İşlemcileri Monster Notebook’ta

Yerli marka Monster Notebook, oyuncuların karşısına özel bir ürünle çıkıyor. Intel‘in 8086 işlemcisinin piyasaya sürülüşünün 40. yılına özel olarak ürettiği Core i7-8086K işlemci Monster modellerinde yerini aldı.

Intel’in bu tarihi olaya istinaden yayınladığı karşılaştırma tablosu geçen zamanda teknolojinin kat ettiği mesafeyi sergiliyor. Firmanın 1978 yılında piyasaya sürdüğü 8086 en fazla 5MHz hızında çalışıyordu. Bu işlemciden esinlenilen 8086K ise 5GHz turbo hıza sahip. Coffee Lake mimarisine göre üretilen 6 çekirdekli işlemcinin 12 iş parçacığı bulunuyor. İşlemcinin temel çalışma frekansı ise 4.00 GHz.

x86 mimarisine sahip işlemcinin 40. yılında piyasaya sürülen Core i7-8086K kısıtlı sayıda üretildi. Tüm dünyada yalnızca şanslı 50 bin kişi bu özel işlemcinin sahibi olabilecek. Ülkemizde ise oyuncu laptop’ları arasında yalnızca Monster kullanıcıları bu masaüstü işlemciden faydalanma şansını yakalayacak!

Bu özel işlemci masaüstü işlemci kullanan Tulpar T5 ve Tulpar T7 modellerinde “Özelleştir” menüsü altından seçilebiliyor. Oyun tutkunlarına en yüksek performansı sunmak için NVIDIA GTX 10 serisi grafik kartları da modellerde mevcut. Ayrıca yüksek performanslı SSD ve bellekler de işlemciye eşlik ediyor. RGB aydınlatmalı mekanik klavye, her ortamda rahat bir görüş sunan 1920×1080 çözünürlükte G-SYNC IPS LED mat ekran ve kablolu-kablosuz bağlantı noktaları gibi pek çok artı Monster oyuncu laptop’larını ideal yapıyor.

Intel Core i7-8086K işlemcili modelleri ve Monster’ın yüksek performanslı diğer oyun bilgisayarlarını incelemek için Monster mağazalarını ve www.monsternotebook.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Monster Notebook Küresel Pazara Açılma Planları Yapıyor