Kategoriler

iOS 8 Beta 5 Yayınlandı

Apple, iOS 8’in beşinci betasını yayınladı.

Apple, iOS 8’in çıkışına yaklaşık bir ay kala, geliştiricilerin bu yeni mobil işletim sistemini denemeleri için beta sürümlerini yayınlamaya devam ediyor. Eylül ayında düzenlenecek olan konferanstan sonra çıkması beklenen iOS 8’in final sürümüne yaklaşıyoruz.

iOS 8 Beta 5 ile birlikte gelen yenilikler arasında ayarlar bölümündeki iCloud logosunda değişiklik, iCloud Drive, Backup ve Keychain özelliklerine de gelmiş durumda. Ayarlar içerisindeki gizlilik bölümünde ise akıllı ev özelliği olan Home Data’nın ismi HomeKit olarak değiştirilmiş.

Güncelleme ile birlikte Siri’ye de yeni özellikler geldi. Siri artık App Store, iTunes ve iBooks Store içerisinde de arama yapıp bu içerikleri indirebilme yeteneğine sahip. Böylece indirmek istediğiniz bir uygulamaya sesinizle, saniyeler içerisinde ulaşabileceksiniz. Beta 4 ile birlikte gelen bir değişiklik de beta 5 ile tamamlanmış durumda. Daha önce duvar kağıdı seçilen ekranda bulunan parlaklık ayarı, beta 4 ile görüntü ve parlaklık sekmesinin altına gelmişti fakat hala duvar kağıdı sekmesinde parlaklık ayarı bulunmaktaydı. Beta 5 ile parlaklık ayarı artık sadece görüntü ve parlaklık sekmesi altında yer alıyor.

Sağlık uygulamasına gelen yeni logolar da uygulamanın son halini aldığına bir işaret oluyor. Diğer sağlık uygulamalarından bilgileri toplayıp, tüm bilgilere tek bir yerden ulaşmamızı sağlayan bu uygulamaya gelen bir diğer özellik ise acil durumlarda önemli bilgilerinize ulaşılmasını sağlayacak bir sayfanın bulunuyor olması.

Eğer Mac OS X Yosemite’ın betasına katıldıysanız, iOS 8 Beta 5 ile birlikte Mac’iniz üzerinden SMS atma imkânı da gelmiş durumda. Çıkışına yaklaştığımız bu günlerde, iOS 8 son sürümüne hazırlanmaya devam ediyor.

Eğer sizin de bir geliştirici hesabınız varsa, siz de iOS 8’in betasını telefonunuza indirebilir ve tüm bu özellikleri deneyip Apple’a geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber