Kategoriler

Kaçırmamanız Gereken 10 Indie Yapım

Bizlerin oynamaktan keyif aldığı ve sizlerin de kaçırmamanız gerektiğini düşündüğümüz indie oyunları bir araya getirdik. Detaylı tam liste haberimizde!

Sizlerin de takdir edeceği gibi oyuncular, oyunlara farklı yönlerden bakarlar. Bunlardan bazıları grafik sever oyunculardır. Grafiklerin doyurucu olması onlar için çok önemlidir, hikaye doldurma da olsa grafiklerin yüzü suyu hürmetine oyunu oynarlar. Bazıları ise hikaye sevenlerdir. Onlar için önemli olan hikaye, içinde barındırdığı dolu dolu içeriktir. Sekiz bit grafiklere dahi sahip olsa oyunu büyük bir keyifle oynarlar.

Biz de bu yazıda sizlerle kaçırmamanız gerektiğini düşündüğümüz indie yapımlardan bahsetmek istedik. Siz de “Ben bunları kaçırmadım zaten. Al sen de bu oyunu kaçırma, ben çok beğendim sen de oyna.” derseniz, tavsiyelerinizi bekleriz!

The Bug Butcher

Fragtist The Bug Butcher

İlk yapımımız, Awfully Nice Studios tarafından efsanevi atari klasiği Super Pang örnek alınarak geliştirilen ve yine aynı şirket tarafından yayımlanan aksiyon/macera yapımı The Bug Butcher. Oyunda Harry adında bir savaşçıyı yönlendirerek, böceklerin eline esir düşmüş bir profesörü kurtarmaya çalışıyoruz. Bu esnada da savaştan savaşa koşuyor, boss’lara ağzının payını veriyor, hadlerini bildiriyoruz. Ayrıca oyunun endless modunda sonsuz bir savaşın içine dahil olup, en yüksek skoru elde etmeye çalışıyoruz. 2 boyutlu grafik yapısına sahip olan oyun, Super Pang oyunundaki mekaniklerin modernleşmiş halini kullanıyor. Oyun kumandası ve yerel eşli oyuncu desteği sunan bu güzel yapımın Steam mağaza sayfasına buradan erişebilirsiniz. Keyifli oyunlar!

Don’t Starve

Fragtist Don't Starve

Hayatta kal, düşmanlardan kaç, dikkatli ol, ateşle oynama, elementleri keşfet ama en önemlisi aç kalma! Klei Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan tek kişilik macera oyunu Don’t Starve, karakterimizle vahşi doğada nasıl hayatta kalabileceğimizi konu alıyor. Ormanlar, kutuplar, penguenler, domuzlar ve birçok yaratığı bünyesinde barındıran devasa bir haritada geçen maceramız, biz açlıktan ya da bir canavar tarafından ölene kadar devam ediyor. Hayatta kalmak için ise bulduğumuz kaynaklardan eşyalar yapmak, ağaç kesmek, hayvan avlamak ve canavarlarla savaşmak gibi aksiyonlarda bulunuyoruz. Gece ve gündüz döngüsünü de güzel bir biçimde içinde barındıran yapım, orijinal ses efektleri, kendine has karakterleri, grafik yapısı gibi birçok özelliğiyle beğeni topluyor. Eğlencenin ve heyecanın had safhada olduğu yapıma buradan ulaşabilirsiniz. Dikkat edin, aç kalmayın!

https://www.youtube.com/watch?v=X6llTfYmI90

Mark of the Ninja

Fragtist Mark of the Ninja

Sessiz, derinden ve zekice! Tam olarak bir Ninja’nın sahip olması gereken özellikler değil mi sizce de? Klei Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımcılığını Microsoft Games’in yaptığı bu indie oyunda bunların hepsini hissediyor, adeta bir Ninja oluyoruz. Mark of the Ninja adını taşıyan bu yapım, eşsiz 2 boyutlu grafiklere ve kulağa oldukça hoş gelen ses efektlerine sahip. Ayrıca oyun, tekrar tekrar oynamanızı sağlatacak mücadeleleri de içerisinde barındırıyor. Bolca gizli nesne, yetenek ve çeşitli oyun stilleri barındıran bu aksiyon/macera yapımı oldukça heyecanlı ve gergin dakikalar vadediyor. Eğer siz de bir Ninja olmak isterseniz, oyunun Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Sessiz olun, aman düşmanlar duymasın!

1 2 3