Kan Ter ve Pikseller: Video Oyun Yapımcılığının Arkasındaki Çalkantılı ve Zafer Dolu Hikayeler Kan Ter ve Pikseller: Video Oyun Yapımcılığının Arkasındaki Çalkantılı ve Zafer Dolu Hikayeler
(Haber Bülteni) Dünyanın en bilinen oyun sektörü yazarlarından biri olan Jason Schreier’ın, Kan Ter ve Pikseller: Video Oyun Yapımcılığının Arkasındaki Çalkantılı ve Zafer Dolu... Kan Ter ve Pikseller: Video Oyun Yapımcılığının Arkasındaki Çalkantılı ve Zafer Dolu Hikayeler

(Haber Bülteni)

Dünyanın en bilinen oyun sektörü yazarlarından biri olan Jason Schreier’ın, Kan Ter ve Pikseller: Video Oyun Yapımcılığının Arkasındaki Çalkantılı ve Zafer Dolu Hikayeler adındaki kitabı İthaki Yayınları’ndan satışa çıktı.

Oyun geliştiriciliğinin arka planda dönen zorluklarının anlatıldığı bu kitap ile , bazen kalabalık bir ekiple bazen de tek bir yaratıcı zihin ile çıkılan heyecan dolu yola eşlik ediyoruz. Bir çok ünlü oyun üreticisinin yaratım sürecindeki işlerinin, hem keyifli hem stres dolu detayları anlatılan 280 sayfalık bu kitapta sevilen oyunlara da yer verilmiş. Diablo 3, Destiny, Witcher 3, Halo Wars, Uncharted 4, Shovel Knight, Star Wars 1313, Pillars of Eternity, Dragon Age: Inquisition, Stardew Valley gibi oyunların ardındaki hikayeleri okurken keyif alacağınıza eminiz.

Kitabın arka kapağında da yazdığı gibi:  “Video oyunları geliştirmek… Kahramanca bir yolculuk mu yoksa aptalca bir çaba mı? “… hep birlikte göreceğiz.

Orjinal adı Blood, Sweat and Pixels olan 2017 tarihli kitap uygun fiyatı ile online kitapçılarda yerini aldı bile.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.