Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor
Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, dördüncü yılında da yerli yapım video oyunlarını ve oyun geliştiricilerini desteklemeyi sürdürüyor. Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor

2012’den bu yana düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, dördüncü yılında da yerli yapım video oyunlarını ve oyun geliştiricilerini desteklemeyi sürdürüyor. Bu sene 50’ nin üzerinde oyun için başvuru yapılan Kristal Piksel’ de, yedi oyun en büyük ödül olan Yılın Oyunu için yarışacak.

Yılın Oyunu yanında, Orijinal Müzik, Görsel ve İşitsel Sanat, Yenilikçilik ve Anlatı gibi kategorilerde de ödüllerin dağıtılacağı etkinlik, Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği, ODTÜ GATE, ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliği ve IGDA desteği ile organize ediliyor. Kristal Piksel’in jürisi önde gelen akademisyen, geliştirici, basın mensubu ve sektör temsilcilerinden oluşuyor.

Bu yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü‘nde düzenlenecek Eurasia Graphics 2015 etkinliği kapsamında 20 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek tören, ülkemiz oyun sektörünün 2016 gündemini belirleyecek son derece önemli gelişmelerin duyurulmasına da ev sahipliği yapacak. Törende oyun sektörünün hem 2015 yılındaki performansı, hem de 2016 yılı içerisinde yapılması beklenen ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile gerçekleştirilmesi planlanan atılımların detayları paylaşılacak.

Kristal Piksel 2015 Video Oyun Ödülleri kapsamında ödül verilecek kategoriler ile bu kategoriler altında ödül almaya aday oyunlarsa şu şekilde:

Oyun Tasarımı
Bard’s Gold
Hocus
Legendary Team
MoBu
Rop

Görsel Sanat
Hocus.
Legendary Team
MoBu
Pool Elite Tablet
Zula

İşitsel Sanat
Damsız Girilmez
Legendary Team
MoBu
Pool Elite Tablet
Zula

Yenilikçilik
Chain of Letters – 5 Harf 1 Kelime
MoBu
Recontact: İstanbul
Rop
Transpo
Anlatı:
Bard’s Gold
Emotional Bear Crying River
MoBu

Orijinal Müzik
Damsız Girilmez
Emotional Bear Crying River
FingAAH!
Legendary Team
MoBu

Yılın Oyunu
Bard’s Gold
Hocus.
Legendary Team
MoBu
Pool Elite Tablet
Rop
Zula

Ayrıca etkinlikte Jüri Özel Ödülü, Kristal Piksel Özel Ödülü ve Gelecek Vaadeden Geliştirici ödülleri de sahiplerini bulacak.

  • Yer: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu
  • Tarih: 20 Kasım
  • Tören Açılış ve Kokteyl: 14.30

Fragtist - Kristal Piksel ÖdülleriÖzgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü