Netflix’ten Türkiye’de 6 Proje Daha! Netflix’ten Türkiye’de 6 Proje Daha!
Netflix, bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikle 2020'de yayınlanacak içeriklerinden oluşan bir seçkiyi basın mensupları ile buluşturdu. Netflix’ten Türkiye’de 6 Proje Daha!

Netflix, bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikle 2020’de yayınlanacak içeriklerinden oluşan bir seçkiyi basın mensupları ile buluşturdu. Etkinlikte önümüzdeki dönemde Türkiye dahil 190 ülkede yayına girecek yeni Türk orijinal yapımlarından ilk detaylar da paylaşıldı.

Detayları paylaşılan Netflix Türkiye orijinal yapımları şöyle:

Şimdiki Aklım Olsaydı

Ay Yapım tarafından üretilen dizinin yaratıcılığını Ece Yörenç yaparken, yönetmenlik koltuğunda Umut Aral ile Çağan Irmak oturuyor. Oyuncu kadrosunda Özge Özpirinçci, Birkan Sokullu, Burak Yamantürk, Elifcan Ongurlar, Ahmet Rıfat Şungar, Ümit Erdil, Feyyaz Yiğit, Mustafa Avkıran, Filiz Taçbaş ve Selçuk Borak yer alıyor.

Reyhan, Nadir ile olan 10 yıllık evliliği içinde kaybolmuş mutsuz bir kadındır. Evliliğinden, sünnetinden beri tanıdığı kocasından, patlak bir prezervatif sonucu hamile kaldığı 9 yaşındaki ikizlerinden, yaşadığı hayattan en çok da kendinden yorulmuştur. Fena halde sıkıldığı bir günün gecesinde, yani 27 Temmuz 2018 saat 20.13’de yüzyılın hatta 500 yılın en güçlü kanlı ay tutulması gerçekleşir ve Reyhan bir mucize eseri on yıl öncesine geri döner.

Fatma

Fatma (35) sıradan bir temizlikçidir. Kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, Fatma’nın hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmaz. Bu durum, Fatma için bugüne kadar yaşadığı her şeyin intikamını alabileceği bir ritüel haline gelir. Fatma artık bir yandan koca dünyaya sığdıramadığı masum oğlunun öcünü almak isteyen bir anne, diğer yandan işlediği her cinayette kimsenin kendisinden şüphelenmediği bir “temizlikçi kadın” olarak hayata devam eder. Bir yandan da kocasını aramaya başlar. Başak Abacıgil tarafından hayata geçirilen Fatma, genç yetenek Özgür Önürme tarafından kaleme alındı.

Sıcak Kafa

Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşan bir delilik salgınının altüst ettiği dünyada, gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

The Last of Us TV Dizisi Geliyor!

Yarına Tek Bilet

Türkiye’den çıkan ilk Netflix orijinal filmi olan Yarına Tek Bilet, başarılı oyuncular Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in başrolünde, Ozan Açıktan’ın kamerasından, OG Medya ve PTOT Film yapımcılığında ekrana gelecek. Film, Ankara’dan İzmir’e doğru bir yolculuk sırasında birbirine rastlayan iki yabancının romantik hikayesini konu alıyor. İkilinin sürtüşmeyle başlayan ilişkisi, birbirlerini tanıdıkça aslında geçmişe bir sünger çekmek istediklerini fark etmeleri ve kendi gerçekleri ile yüzleşmeye başlamalarıyla farklı bir yola evrilir.

Yarına Tek Bilet tüm dünyayla aynı anda 19 Haziran 2020’de Netflix’te yayına girecek.

Exatlon Challange

Acun Medya’nın format sahibi olduğu Exatlon, yeni versiyonuyla izleyicisiyle buluşuyor. Yeni format, Türkiye’nin popüler influencer’larını Exatlon’un çekişmeli ve eğlenceli dünyasına davet ediyor.

Yarışma, Orkun Işıtmak’ın sunumu ve Oğuzhan Uğur’un Exatlon Face-Off bölümleriyle Türkiye’de 3 Temmuz’da yayına girecek.

Atiye 3. Sezon

Netflix ilk sezonda gösterdiği başarının ardından, ikinci sezonu 2020 yılı Eylül ayında yayına girecek olan Atiye’nin üçüncü ve final sezonu için onay aldığını duyurdu. 3. sezon çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor.

Yukarıdaki belirtilen yeni orijinal projelerin yanı sıra, gişede büyük başarılara imza atmış Yedinci Koğuştaki Mucize, Biz Böyleyiz ve Eltilerin Savaşı filmlerinin de beyaz perdenin hemen ardından Netflix izleyicisiyle buluşacağı duyuruldu.

Netflix Türk Yapımlarını 190 Ülkeye Tanıtacak