Laptop Boyutunda Elektrikli Taşıt: Walkcar Laptop Boyutunda Elektrikli Taşıt: Walkcar
Cocoa Motors'ta görev alan Japon tasarımcılar, oldukça ilginç bir ürüne imza attılar: Dizüstü bilgisayar boyutunda bir elektrikli taşıt: Walkcar. Tıklayın! Laptop Boyutunda Elektrikli Taşıt: Walkcar

Cocoa Motors’ta görev alan Japon tasarımcılar, oldukça ilginç bir ürüne imza attılar: Dizüstü bilgisayar boyutunda bir elektrikli taşıt: Walkcar!

Kullanıcısının vücut hareketlerine göre yön değiştiren taşıt, aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere son derece keyifli bir kullanım sunuyor. 2-3kg’lık ağırlığı ve çantanızda taşıyabileceğiniz boyutta olması da, park derdinden kurtulmanızı sağlayacak.

120kg ağırlık taşıyabilen ürün, saatte 10km hız yapabiliyor. 3 saatlik şarjın getirdiği maksimum menzil ise 12km. Üzerine binildiğinde otomatik olarak harekere geçen cihaz, inildiği anda da duruyor. Bu ek bilgileri de vermiş olalım.

Walkcar ilginizi çektiyse, ön siparişlerin Ekim ayında başlayacağını belirtelim. Gerçi Japonya’dan buralara gelir mi bilemiyoruz. Gelse bile bizim ülkede her an tırın altında kalma tehlikesi olduğundan kullanımı ne kadar güvenli olur, o da apayrı bir konu zaten.

Buyrun videoya:Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.