Kategoriler

League of Legends 2014 Yaz Mevsimi Şampiyonu Dark Passage Oldu

League of Legends 2014 Şampiyonluk Ligi Mevsim Finalleri’nin sonuncusu olan “Yaz Mevsimi Finali” 8 Haziran’da düzenlendi.

Tüm mevsim finallerinde olduğu gibi Yaz Mevsimi Finalinde de, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından resmi sporcu lisansı verilen oyuncular yarıştı. 8 Haziran’ın şampiyonu ise TT karşısında 3-0’lık bir galibiyetle Dark Passage oldu ve 20.000 TL lik birincilik ödülünü kazandı.

Yaz Mevsimi’ni ilk 6 sırada bitiren Şampiyonluk Ligi takımlarının kıyasıya mücadele ettiği karşılaşmalar, 7 Haziran’da seyircisiz, 8 Haziran Pazar günü ise seyircilerin katılımıyla Bostancı Gösteri Merkezi’nde heyecan dolu anlar yaşattı. Hafta sonu boyunca internet üzerinden canlı olarak yayınlanan League of Legends Yaz Mevsimi Finali’ni yüzbinlerce eSpor sevdalısı takip etti.

League of Legends 2014 Yaz Mevsimi Şampiyonu Dark Passage Oldu

League of Legends 2014 Yaz Mevsimi Finali’nin çeyrek ve yarı final maçları ilk gün, üçüncülük ve final karşılaşması ise ikinci gün gerçekleştirildi. Pazar günü tempo, Wild Fire ve Atlas takımları arasında kıran kırana geçen 3. lük maçıyla başladı. 2-0’lık skorla 3. olan Wild Fire, 5.000 TL’lik ödülü kazandı. Yaz Mevsimi’nin Final maçı ise ezeli rakipler Team Turquality ve Dark Passage takımları arasında geçti.

Nefesleri kesen bu capcanlı mücadelenin galibi Dark Passage oldu ve 20.000 TL’lik birincilik ödülünü muhteşem performansıyla haketti. 2. olan TT ekibi 10.000 TL kazanırken, ilk 4 takım toplamda 37.500 TL’lik para ödülünü evine götürdü.

League of Legends 2014 Yaz Mevsimi Şampiyonu Dark Passage Oldu

League of Legends Yaz Mevsimi Finali’ni ilk 4 sırada bitiren Dark Passage, Team Turquality, Wild Fire ve Atlas takımları Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilecek, Türkiye’nin en büyük eSpor etkinliği olacak TBF’ye direk katılma hakkı kazanmış oldu.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber