League of Legends Karakteri Kai’Sa Fazla ‘Seksileştirilmiş’ League of Legends Karakteri Kai’Sa Fazla ‘Seksileştirilmiş’
Riot Games, League of Legends'ın popüler Kai'Sa karakterinin gereğinden fazla 'seksileştirildiğini' kabul ediyor. League of Legends Karakteri Kai’Sa Fazla ‘Seksileştirilmiş’

Riot Games, League of Legends’ın popüler Kai’Sa karakterinin gereğinden fazla ‘seksileştirildiğini’ kabul ediyor.

Resmi blog üzerinden yapılan açıklamada karakterin başta böyle tasarlanmadığını ancak son anda yapılan değişiklikle bir göğüs dekoltesi eklendiğini söylüyor geliştiriciler. Açıklamada, “Kai’Sa’nın zırhının açık yakasının oyuncular tarafından hoş karşılanmadığını ve niyetimiz kesinlikle bu olmadığı halde onu gereksiz bir şekilde seksi gösterdiğini kabul ediyoruz,” deniliyor.

“Kai’Sa’nın Hiçlik nedeniyle ortaya çıkmış bir ucube değil, bir Hiçlik yaratığını giysi gibi giyen bir insan olduğunu belli edebilmek bizim için çok önemliydi. Çizerlerimiz bunun için pek çok yöntem denedi. En çok işe yarayan, zırhın yakasını açmak oldu. Bu sayede maskesi takılı değilken insan derisi rahatça görülüyordu. Bu değişiklikten sonra, Kai’sa’nın yozlaşmış değil zırh giyen bir insan olduğunu oyunu test edenlerin daha çoğu anladı.”

Oyuncuların bu duruma olumsuz tepki verdiğinin altı çizilen açıklamada geliştiriciler bu konuda gelecekte daha dikkatli olmaya söz veriyorlar.

Vodafone FreeZone LoL Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne İsmini Verdi