[sam id=2]
LG, E-spor Oyuncularının  Gizli Yaşamını Araştırdı LG, E-spor Oyuncularının  Gizli Yaşamını Araştırdı
(Haber Bülteni) LG, Ciddi bir iş kolu haline gelen E-spor oyunculuğun detaylarını anlattı. Buna göre, E-spor merkezlerinde çok ciddi hazırlanan oyuncular var. Bu oyuncular... LG, E-spor Oyuncularının  Gizli Yaşamını Araştırdı

(Haber Bülteni)

LG, Ciddi bir iş kolu haline gelen E-spor oyunculuğun detaylarını anlattı. Buna göre, E-spor merkezlerinde çok ciddi hazırlanan oyuncular var. Bu oyuncular sadece kendilerini değil, aynı zamanda izleyicileri de temsil ediyor ve ciddi bir taraftar kitlesine de sahipler.

E-sporcular giyimden yiyeceklerine kadar sponsor bulabiliyor. E-sporculukta oyun kabiliyetine ek olarak oyunu izletme çekiciliği de önemli bir faktör. Ancak E-sporcu olmak kadar E-sporcu olarak yaşamak ve formunu korumak da önemli.

Yine yapılan araştırmalara göre, E-spor’un başarısını en üst düzeye çıkarmak için beslenmenin anahtar rolde olduğu vurgulanıyor. Diğer spor branşları kadar olmasa da yorucu bir arena olan E-spor’da zihinsel performans en temel unsur. Bu nedenle sporcuda ne kadar yetenek olursa olsun, zihinsel sağlığın, enerjinin ve konsantrasyonun düşmeye başladığında o arenada başarılı olma şansı zorlaşıyor. İyi beslenmenin oyun üzerindeki etkileri konusunda kapsamlı araştırmalar yapılmaya devam ediliyor.

E-sporcularda devamlı ve tek bir noktaya odaklanmak, gözyaşı film tabakasının bozulmasına sebebiyet vermek dışında başka önemli problemlere de yol açabiliyor. Genelde bu kişilerin genç yaşta olması, Cilier Spazma’ya (net görmemizi sağlayan uyum kaslarının aşırı kasılması) sebep olarak bulanık görme ve göz ağrısı gibi şikayetlere neden olabiliyor. Bu nedenle E-sporcuların, göz sorunlarıyla karşılaşmamak için bazı önlemler alması tavsiye ediliyor.

Öncelikle ortam ışığının çok iyi ayarlanması gerekli. LG UltraGear gibi üstün teknolojili oyun monitörleri kullanmanın önemi ortaya çıkıyor. E-sporcular genelde doğrudan olmayan aydınlatmalar tercih etmeli, aşırı ışık ve aşırı karanlıktan kaçınmalıdır. Ayrıca eğer mümkünse E-sporcular belirli periyotlarla gözlerini dinlendirmeliler. Bu dinlendirme işlemini ortalama 20 metre uzaklığa, 20 saniye süreyle 20 dakikada bir bakarak yapmak mümkün.

 

Kendine İyi Bakan Kazanır

E-sporcuların uygulaması gerekenler; vücutlarına iyi bakmaları, düzenli uykuya sahip olmaları, zihinlerini korumaları ve iyi beslenme olarak özetlenebilir. Uzmanlar; özellikle, E-sporcuların hareketliliğini artırmasını ve günde en az 20 dakika, minimumda haftada 3 kez ise egzersiz yapmalarını öneriyor. Bu sayede stresle başa çıkma mekanizması da kendini rahatlatacak bir ortam bulabiliyor.

144 Hz’lik ultra yüksek hıza sahip olan LG UltraGear monitörler, oyun yayıncılarına daha önce hiç yaşamadıkları hız ve oyun deneyimi vaat ediyor. NVIDIA onaylı G-SYNC uyumluluğuna da sahip monitörler, NVIDIA tarafından test edilen ve resmi olarak doğrulanan G-Sync uyumluluğu sunuyor. Bu sayede yayıncılar, yayın sırasında ekran yırtılmasının önüne geçip takılmayı en aza indirerek izleyicilerine daha kaliteli ve hızlı bir oyun deneyimi izletebiliyor.

 

 

LG UltraGear Monitör 27GN880:

 Ekran Tipi: Nano IPS

Ekran Boyutu: 27-inch-68cm

Çözünürlük: QHD (2560 x 1440)

Yenilenme Oranı: 144Hz

Tepki Süresi: 1ms GTG

HDR: DCI-P3 %98 ve HDR10

Adaptive Sync : NVIDIA G-SYNC Uyumlu

Bağlantı: HDMI x 2 / DP x 1 /

Tasarım: Tümüyle Hareket Ettirilebilir Ekran Daha Şık ve Daha Ergonomik

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.