2021’de Takip Edilmesi Gereken 5 Teknolojik Anahtar Kelime 2021’de Takip Edilmesi Gereken 5 Teknolojik Anahtar Kelime
(Haber Bülteni) Gelişmeye ve ilerlemeye sürekli devam eden teknoloji, pandemi ile birlikte evrimini hızlandırdı. LG, bu evrimi daha yakından incelemek üzere, önde gelen araştırma... 2021’de Takip Edilmesi Gereken 5 Teknolojik Anahtar Kelime

(Haber Bülteni)

Gelişmeye ve ilerlemeye sürekli devam eden teknoloji, pandemi ile birlikte evrimini hızlandırdı. LG, bu evrimi daha yakından incelemek üzere, önde gelen araştırma kurumlarının trend raporlarını derledi. 2021 yılında teknoloji alanında hayatımızı büyük ölçüde etkileyecek konuları önemli beş anahtar kelimesi üzerinden düzenledi. İşte 2021 yılının teknoloji alanında yakından takip edilmesi gereken anahtar kelimeleri şu şekilde:

  • Yapay Zeka:

LG, yapay zeka ile daha iyi bir gelecek hedefi doğrultusunda çalışmalarını devam ettiriyor. İnsan merkezli tasarıma odaklanırken yapay zekanın getirdiklerinden faydalanıyor. Bu doğrultuda da, geçen ay, tüketici yapay zekasındaki ilerlemeler alanında ortak bir tanım önermek amacıyla ‘Yapay Zeka Deneyimi Çerçevesinin Seviyeleri’ üzerine inşa edilen dijital bir rapor olan AIX Exchange’i açıkladı.

Bu yıl ilk kez tamamen dijital olarak düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES etkinliğinde; LG sanal sahnesinde yeni ürünlerini tanıtmak için sanal bir fenomenin yardımına başvurdu. Bu etkinliğin, video oyunları ve Hollywood dışında hem sektörün hem de halkın sanal insan kavramına ısınmakta olduğunun bir işareti olarak ifade edildi.

Dünyanın önde gelen araştırma şirketleri arasında yer alan PwC’nin “Görmek İnanmaktır” adlı raporunda, 2019’da pazar payı 46.4 milyar Dolar olan Arıtırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) ’in, 2030 yılına kadar küresel ekonomiye 1,5 trilyon Dolar ekleme potansiyeline sahip olduğunu tahmin ediyor.

  • Robotik:

Uluslararası Robotik Federasyonu IFR’nin açıklamasına göre; ticari robot pazarı dünya çapında 11.2 milyar dolara ulaştı ve son krizin etkisiyle pazar payını daha da artırması bekleniyor. LG, pandemi öncesinde de robotik alanında, GuideBot, ServeBot, ChefBot, BaristaBot ve en son olarak, dezenfekte ve hijyen sağlamak için UV Robot da dahil olmak üzere kendi LG CLOI Robots serisinde yatırım ve çalışmaları gerçekleştiriyordu.

 

  • Hijyen:

LG, hijyeni artırmak ve halk sağlığını korumak için tasarlanmış ürünler ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

  • Evdeki Evrim:

PwC’ye göre, işverenlerin yüzde 80’inden fazlası uzaktan çalışmaya geçişin başarılı olduğunu söyledi. LG ürünleri bireyler ve aileler için daha iyi bir yaşam sunuyor, üretkenliği artıran ve ev için hepsi bir arada çözümleriyle günümüz ihtiyaçlarına cevap verebiliyor.

  • Mobilite:

Otomotiv endüstrisi, 5G’nin öncülük ettiği bağlantıdaki gelişmelerle elektrikli otomobiller, otonom sürüş ve otomotivle ilgili sürüş deneyimini dönüştürmenin yeni bir aşamasına girecek. Bu amaçla LG, Magna International ile araç elektrifikasyonunda küresel geçişe liderlik etmek üzere bir ortak girişim başlatacak. LG ayrıca aracı hem ev hem de ofis ile bağlantı kurmasını sağlayacak webOS Auto ile araç içi deneyimini yeniden tasarlayarak bulut tabanlı bir mobilite ekosistemi sunmaya hazırlanıyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.