LG OLED Pro ile Video Kurgu Süreçlerini Hızlandırın LG OLED Pro ile Video Kurgu Süreçlerini Hızlandırın
(Haber Bülteni) LG Electronics’in (LG) 4K LG UltraFine Display OLED Pro monitörleri, ana işi kurgu olan stüdyolar için özel tasarlanmış bir ürün. Bu monitörler,... LG OLED Pro ile Video Kurgu Süreçlerini Hızlandırın

(Haber Bülteni)

LG Electronics’in (LG) 4K LG UltraFine Display OLED Pro monitörleri, ana işi kurgu olan stüdyolar için özel tasarlanmış bir ürün. Bu monitörler, rakipsiz 65 inç devasa ekranları ve 3840×2160 (UHD) çözünürlük oranıyla profesyonel kurguların sıfır hata payı ile yapılmasını sağlıyor.

Geniş bir ekrana sahip yeni bir profesyonel monitör olan LG UltraFine Display OLED Pro serisi;  görüntü kalitesi ile kurgu setlerini gerçek bir sahne haline getirmeyi vaadediyor. Üstelik bu OLED ekran, profesyonel amaçlar için SDI ve SFP + arayüzlerine ve CalMAN yazılımına da sahip. Profesyonel kullanım için tasarlanan bu özel seri, renk ve parlaklık olarak da profesyonel kurgucuların en doğru çıktıları almasına olanak sağlıyor.

HDR/SDR İzleme ve Akıllı Kalibrasyon

Sinema-video kurgusu yapan profesyonellerin çoğu zaman post prodüksiyon aşamasındaki SDR görüntülerine kıyasla HDR görüntülerde renk ve kontrast oranının ne kadar etkili ifade edildiğini karşılaştırması gerekiyor. LG OLED Pro, bu tür görüntü karşılaştırma ve analiz işlevlerinin işlem sırasında tek ekranda kolayca yapılmasını sağlıyor. Böylece profesyoneller, en doğru renk ve kontrast oranında çıktılar alabiliyor. 

LG OLED Pro’nun akıllı kalibrasyon işlevi sayesinde kurgu profesyonelleri parlaklığı ve renk bütünlüğünü EBU Grade 1’e ayarlayabiliyor. Kısaca dünya çapında kabul görmüş renk derecelendirme aracıyla en doğru, keskin ve net renk kalibrasyonunu yapabiliyorlar.

LG OLED Pro, 65 inç geniş OLED ekranda kendinden aydınlatmalı piksellere sahip. LG UltraFine Display OLED Pro, sahip olduğu 8 milyonu aşkın kendinden aydınlatmalı bu pikseller sayesinde profesyonel kurgucular için mutlak siyahın, zengin ve doğru renklerin,  gerçekçi görüntü kalitesinin yer aldığı yepyeni bir monitör deneyimi sunuyor.

 

LG 65EP5G Temel Özellikler

– LG 65 inç 4K Monitor

– OLED / 3840×2160 (UHD)

– Kurgu sırasında SDR-HDR karşılaştırma olanağı

– Tam ekranda 16:9, 4:3, 14:9, 13:9, 1.85:1, 2.35:1 görüntü oranlarını destekleme

– SDI sinyal desteği

– 12G-SDI desteği

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.