LG UltraGear eRacing Heyecanı Başlıyor! LG UltraGear eRacing Heyecanı Başlıyor!
(Haber Bülteni) LG’nin, dünyanın ilk Nano IPS ekranı özelliğine sahip “UltraGear” oyuncu monitörleri, motorspor severlerin yakından takip ettiği E-spor yarışlarına katılıyor. 19-20 Mart tarihlerinde... LG UltraGear eRacing Heyecanı Başlıyor!

(Haber Bülteni)

LG’nin, dünyanın ilk Nano IPS ekranı özelliğine sahip “UltraGear” oyuncu monitörleri, motorspor severlerin yakından takip ettiği E-spor yarışlarına katılıyor.

19-20 Mart tarihlerinde gerçekleşecek elemelerde en iyi zamanı yapacak olan 20 yetenekli simülasyon yarışçısı, Türkiye’nin oyun incelemeleri ve yarışları ile en bilinen isimlerinden Enis Kirazoğlu, Fırat Albayram, Mervan Tepelioğlu ve Buğra Akpınar’ın oluşturacağı 4 takımda yerini alacak. 27 Mart Cumartesi günü saat 21.30’da gerçekleşecek canlı yayında oyuncular kozlarını paylaşacak. Yapılacak elemeler sonrası final yarışına çıkacak 20 hızlı ve yetenekli yarışçıdan sadece biri yarışı kazanarak dünyanın ilk Nano IPS ekranına sahip oyuncu monitörü olan LG UltraGear 27” boyutlarındaki 4K çözünürlüklü 1 ms tepkime hızıyla rakiplerini geride bırakan “27GN950” modeline sahip olacak.

27 Mart Cumartesi günü saat 21.30’da ise, sadece simülasyon yarışçıları değil, aynı zamanda tüm motorsporları tutkunları için heyecan dolu bir görsel şölen yaşanacak. Canlı yayında Türkiye’de motor sporlarının sesi Serhan Acar’ın anlatımı ve Enis Kirazoğlu, Fırat Albayram, Mervan Tepelioğlu ve Buğra Akpınar’ın yorumlarıyla yarış heyecanı için geri sayım şimdiden başladı.

 

LG UltraGear

LG UItraGear Monitörler, oyun severler ve profesyonel E-spor oyuncuları tarafından tercih ediliyor. Dünyanın ilk 4K IPS 1 ms (GtG) Oyun Monitörü olan LG UltraGear 27GN950, 27 inç-68 santimetrelik ekranıyla da oyun severleri en heyecanlı maceraları bire bir yaşamaya davet ediyor. Öte yandan 4K UHD çözünürlüğe sahip bu monitör, DCI-P3 renk gamının yüzde 98’ini ve 10 Bit rengi kapsıyor. Üstün renk kalitesini mükemmel hızla buluşturmayı başaran UltraGear 27GN950 dünyanın ilk 4K IPS 1 ms (GtG) oyun monitörü 144 Hz’lik ultra yüksek hıza, ‘overclock’ta ise 160hz sahip. LG ULtraGear 27GN950 ayrıca NVIDIA onaylı G-SYNC uyumluluğuna sahip. NVIDIA tarafından test edilen ve resmi olarak doğrulanan G-Sync uyumluluğu sayesinde monitör, ekran yırtılmasının önüne geçip takılmayı en aza indirerek E-sporculara daha sorunsuz ve daha hızlı bir oyun deneyimi vadediyor.

LG Türkiye ve Motorsport Türkiye birlikteliğinde gerçekleşecek bu yarış hakkında detaylı bilgiye LG Türkiye ve Motorsport Türkiye internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Yarışma Katılım koşulları ve detaylı için; : https://tr.motorsport.com/esports/news/lg-ultragear-racing-heyecani-basliyor/5759629/

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.