LG, Üst Sınıf Projektörlerini TEDEV’de Sergiliyor LG, Üst Sınıf Projektörlerini TEDEV’de Sergiliyor
(Haber Bülteni) LG, kurumsal kullanım ya da evlerinin sinema salonları için üst sınıf bir projeksiyon cihazı almak isteyen ancak satın almadan önce cihazı test... LG, Üst Sınıf Projektörlerini TEDEV’de Sergiliyor

(Haber Bülteni)

LG, kurumsal kullanım ya da evlerinin sinema salonları için üst sınıf bir projeksiyon cihazı almak isteyen ancak satın almadan önce cihazı test etmek isteyen herkesi TEDEV’nin İstanbul Beşiktaş’ta bulunan showroom’una davet ediyor.

Kullanıcılar TEDEV Showroom’unda ilgi duydukları LG projeksiyon cihazları ile ilgili ayrıntılı bilgi ve tavsiyeler alabiliyorlar. Dilerlerse TEDEV Showroom’unun özel sinema salonunda kendilerine özel bir ürün denemesi yapabiliyorlar. LG’nin profesyonel kullanıma uygun ürünleri arasından en fazla ilgiyi LG HU80KSW ve LG BU50N modelleri görüyor.

LG HU80KSW

150 inç’e kadar olan projeksiyon ekranıyla gerçek bir sinematik izleme ortamı vadeden LG HU80KWS, 8,3 Megapiksel 4K UHD ve 2.500 lümen parlaklığa sahip. LG HU80KSW, XPR video işleme ile yansıtılan 8,3 milyon ayrık pikselli 3840×2160 çözünürlüğe sahip. Bu nedenle de, görüntüsü, 4 kat daha yoğun ve detaylı. Ürünün bu özelliği, yansıtılan geniş ekranlar için büyük bir önem taşıyor. Güçlü lazer ışığıyla daha parlak görüntüler sağlayan LG HU80KSW, 20.000 saate kadar ömrü ile, günde 8 saat çalıştırıldığında bile 7 yıllık ömre sahip. 500 saatlik kullanım esas alındığında, başlangıç parlaklığındaki azalma oranı lamba için %65 iken lazer için %99. Bu da, projektörün zaman içindeki pahalı değişim maliyetleri olmaksızın mükemmel parlaklığını koruduğu anlamına geliyor.

HDR 10 özelliği ile olağanüstü resim kalitesine sahip olan LG HU80KSW, izleyicilere daha iyi HDR deneyimi sunmak amacıyla, hem adaptif ton eşleştirme hem de renk düzeltme özellikleri kullanıyor. 2.500 lümen parlaklık sayesinde, sert bir parlaklık olmaksızın kapalı ortamda net görüntüler üreterek daha yumuşak bir ışık sağlıyor. TruMotion özelliği ise, MEMC (Hareket Tahmini ve Hareket Dengeleme) Teknolojisi ile, animasyonun daha akıcı görünmesini ve hissedilmesini sağlıyor. 1.2 x Zoom ile yansıtılan ekran boyutunu 66 inç’ten (TV için mükemmel) 150 inç boyutuna kadar değiştirme imkanı veren cihaz, otomatik dikey eğrilik düzeltme işlevi ile, optimize edilmiş projeksiyon ayarı için ekrandaki görüntü bozukluğunu saniyeler için otomatik olarak algılayıp düzeltiyor.

Miracast standardından faydalanan LG HU80KSW, harici bir hoparlör veya kulaklık gibi herhangi bir Bluetooth ses cihazı ile eşleştirilebiliyor. LG’nin özel Smart TV platformu webOS’un kolayca kurulumu ile, YouTube gibi internet içeriklerini için web tarayıcısı kullanmak yeterli oluyor.

 

LG BU50NST

LG BU50NST, iş dünyasına yenilik getirmek üzere tasarlanmış. 4K çözünürlüklü LG BF50NST’de bulunan güçlü lazer ışık kaynağı, lamba teknolojisi kullanan klasik cihazlara kıyasla çok daha parlak görüntüler sağlıyor. Cihaz, 20.000 saate kadar ömür sunuyor. LG BF50NST, tıpkı LG HU80KSW gibi, günde 8 saat çalışması durumunda dahi 7 yıl dayanıyor. Ayrıca, lazer cihazlar, lambalı cihazlara göre çok daha hızlı yapılan ayarlamalarla en iyi ortam performansını sunuyor ve çevreci olmalarıyla tanınıyor.

LG BF50NST projeksiyon cihazının, Lens Kaydırma ve Yakınlaştırma x1,6 özelliği, projektörün istenen yere kurulabilmesine imkan tanıyor. HDBaseT uyumluluğuna da sahip cihaz; ultra yüksek kaliteye sahip video ve ses, Ethernet, kontroller, USB ve 100 W’a kadar güç aktarımı için beş farklı sinyali taşımak için tek bir uzun mesafe kablosu kullanıyor. LG BF50NST lazer projektörler akıllı kablosuz bağlantı özelliğine de sahip. Akıllı iletişim için, ekranı ve sesi kablosuz yansıtma (Miracast) ve Bluetooth eşleştirme ile rahatça paylaşmak mümkün. Ayrıca webOS ile cihaz Wi-Fi ağını kullanarak internete bağlanabiliyor.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.