LG ve Highbrow, Çocuklara Uzmanlarca Hazırlanmış Eğitim İçeriği Sunuyor LG ve Highbrow, Çocuklara Uzmanlarca Hazırlanmış Eğitim İçeriği Sunuyor
(Haber Bülteni) LG Electronics, çocuklara yönelik, reklam içermeyen video eğitim platformu Highbrow’u, LG TV Uygulama Mağazası aracılığıyla 145 ülkedeki LG TV müşterilerine sunuyor. LG’nin... LG ve Highbrow, Çocuklara Uzmanlarca Hazırlanmış Eğitim İçeriği Sunuyor

(Haber Bülteni)

LG Electronics, çocuklara yönelik, reklam içermeyen video eğitim platformu Highbrow’u, LG TV Uygulama Mağazası aracılığıyla 145 ülkedeki LG TV müşterilerine sunuyor. LG’nin webOS 4.0 ve üzeri sürümlerine sahip 2018 model ve üstü Smart TV’leri, Highbrow’un 11 yaşına kadar olan çocukların, ebeveynlerin ve eğitimcilerin ihtiyaçlarına ve yaşlarına uygun, geniş eğitim içeriğini sunan ilk TV’ler olma unvanına sahip oluyor.

Highbrow uygulaması, her öğrencinin yaşına ve ilgisine uygun, ilgi çekici bir eğitim videoları yelpazesi sunuyor; bilim, beşeri bilimler, matematik, müzik, sanat, yabancı diller ve daha pek çok konuyu kapsayan 10.000’den fazla videodan oluşan kitaplığından önerilerde bulunuyor. Highbrow, yeni ve ilgi çekici bir içerik sunmak için, aralarında megahit Baby Shark şarkısı ve videosuyla tanınan Pinkfong’un da olduğu 200’den fazla küresel içerik sağlayıcısı ile birlikte çalışıyor. Global olarak güvenilir bir çevrimiçi öğrenme platformu olarak Highbrow, dünya çapında yüzden fazla okulda kullanılıyor.

LG TV’lerin ekran yansıtma özellikleriyle, uyumlu akıllı telefonlardan, tabletlerden ve PC’lerden gelen içerik, Android’de LG Magic Tap, Apple cihazlarında da Airplay2 kullanılarak TV ekranına yansıtılabiliyor. 2021 model LG TV’lerde bulunan Magic Tap özelliği uyumlu akıllı telefonların NFC aracılığıyla LG’nin Sihirli Kumanda’sına bağlanmasına olanak tanıyor. Bu da öğrencilerin eğitim içeriklerine daha kolay odaklanabilmesi için TV’nin sesini kablolu ya da kablosuz kulaklıklar aracılığıyla kolaylıkla duymalarını sağlıyor. LG OLED TV’ler düşük mavi ışık oranı ile göz yorgunluğunun önüne geçiyor. Güvenilir uluslararası sertifikasyon kuruluşları TÜV Rheinland ve UL tarafından “göz dostu” olarak onaylanan LG OLED TV’ler göz konforu için önerilen minimum %50 standardının çok daha altında bir değerde mavi ışık yayıyor ve gözleri rahatsız etmeyecek titreşimsiz bir görüntü sunuyor.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.